DUMLU, SORUNLARI DİNLEDİ

CHP Belediye Başkan Adayı Ecz. Turan Dumlu, CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin’inde katılımıyla, Değirmendere Kalıcı Konutlarda bulunan kahvehanede, vatandaşlarla bir araya geldi.

DUMLU, SORUNLARI DİNLEDİ
Toplantıda konuşan Dumlu, ‘’ Taşeron işçiler üzerinden para kazanan Müteahhitleri korku aldı. Belediyede taşeron işçilerde bayrak açtılar artık! ‘’İşimize son verseniz de biz, Turan Dumlu’ya oy vereceğiz’’ diyorlar’’ dedi.
CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin’inde katılımıyla, Değirmendere Kalıcı Konutlar kahvehanesinde gerçekleşen buluşmaya kalıcı konut sakinleri büyük ilgi gösterdi. CHP’nin Belediye Başkan Adayı Ecz. Turan Dumlu ile birlikte, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, belediye meclis üyeleri ve eski Değirmendere Belediye Başkanı Ertuğrul Akalın’ın da yer aldığı toplantıda, Türkiye’deki genel siyasetten, yerel seçimlere kadar çeşitli konularda açıklamalar da bulunuldu.

İŞERİ, ‘’SİZDE KATKI KOYUN’’
Kalıcı Konutlar kahvehanesinde düzenlenen toplantıda ilk konuşmayı yapan CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, ‘’biz örgüt olarak elimizden geleni yapıyoruz. Kaybettiğimiz dönemler oldu. Sevgili Değirmendereliler, bu açıdan sizden ricamız, bu konuda çalışın! Karşı partiden bir oy lehimize iki oy yazar. Bizleri arayın. Bizlerle buluşturun. Apartman, site toplantıları için tek tek evlere gitmeye bile razıyız. Karşı görüşlü olsalar bile, sizde katkı koyun!’’ diye konuştu.

ÇETİN ‘’OY AVCILIĞI YAPMAK İÇİN KAPATTILAR’’
İşeri, konuşmasından sonra, örgütlü mücadelenin en önemli temsilcilerinden biri olarak CHP adına etkili muhalefet yaptığını belirttiği Milletvekili İzzet Çetin’in ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sözü kendisine takdim etti. Çetin, sözlerine ülkemizdeki genel siyaset konusuna değindi. Türkiye’nin iki temel sorunu olduğunu belirten Milletvekili Çetin, ‘’Ankara’da Melih Gökçek, Türkiye’de AKP sorunu var. Türkiye, yeniden önünü görecek. Bu dönemde hassas davrandık. Demokrasinin yerleşmesi, toplum tarafından algılanması önemli hamleler, önemli adımlar attık. Her yerde güzel adaylarla halkın karşısına çıktık. Burada benimde gençlik yıllarımı verdiğim ve olgunlaştığım bir kent Kocaeli! Özelliklede Gölcük! Ekmeğini yedim, suyunu içtim. Onun içinde, bugün uzun yıllardan bu yana dostum, arkadaşım olan Turan Dumlu’nun, Derman Eczanesi’nin sahibinin, Gölcük halkının derdine derman olacağını bildiğim için, ‘’bu aşta bir nebze benimde tuzum olsun’’ deyip, Ankara’dan kalkıp, buraya geldim. Biliyor ve inanıyorum ki, siz 30 Mart günü, hiçbir parti farkı gözetmeksizin, ‘’artık yeter’’ deyip, Turan Dumlu’yu yetkilendireceksiniz, belediye başkanı yapacaksınız. Belediye başkanı demek, şehri emin, yani şehrin güvenilen adamı demektir. Uzun yıllar Değirmendere’de sosyal belediyeciliğin, güzel örneklerinden birini Ertuğrul Akalın verdi. Belediye kanunundan sonra, sadece ilçe belediyeleri ve büyükşehir belediyeleri kaldı. Beldeler önce köy olmuştu. Şimdi, mahalle oldu. Oy avcılığı yapmak için kapattılar belediyeleri. Köylü, AKP’ye oy versin, bizde büyükşehirleri kurtaralım, bazı yerleri garantiye alalım diye!’’ diyerek açıklama da bulundu.

‘’DUMLU’YU BELEDİYE BAŞKANI YAPACAĞIZ’’
Milletvekili Çetin, ‘’Büyük bir deprem yarası onarılmaya çalışıldı. Ama iyi yere gitmediğini görüyorum. Ankara Büyükşehir’in el değiştirmesinden sonra, Gölcükle kardeş şehir olmasını sağlayıp, bir takım imkanlarından faydalandırarak, bende Turan başkana ve Gölcük halkına katkı yapmayı kendim için bir görev sayıyorum. Onun içinde, Turan arkadaşımın bu belediyeciliği çok güzel bir şekilde, katılımcı, çoğulcu bir anlayışla yöneteceğine inanıyorum. Geçmişte belde olan uyerlerde komiteler oluşturarak, sorunları halkla birlikte tespit edip, çözümlerini onlarla tartışarak yapacağız. Sosyal belediyecilikte sosyal yardımları ve sosyal koruma amaçlı hizmetleri daha güzel, yurttaşlık onuruna yaraşır bir biçimde yapılması gereken hizmet anlayışı içerisinde gerçekleştirileceğine yürekten inanıyorum. Kendisine başarılar diliyor, onu size emanet ediyorum. Oylarınızı 30 Mart günü vereceksiniz, Turan Dumlu’yu belediye başkanı yapacağız. Başbakan kleptomani hastalığına yakalandı. Oylarımızı da çalabilirler. Onun için sandıklarımıza sahip çıkıp, ülkemizin kurtuluşu için 30 Mart’ı milat olarak kullanacağız. Geleceğimiz aydınlık olacak’ diyerek sözlerini tamamladı.

‘’DESTEK SÖZLERİ ALDIK’’
Milletvekili İzzet Çetin’in ardından sözlerine başlayan Ecz. Dumlu, Değirmendere sakinlerine yönelik olarak, ‘’35 yıldır eczanemizde sizlere nasıl hizmet veriyorsak, onun kat kat daha güzelini de Gölcük Belediyesi olarak vereceğiz. Cumhuriyet Halk Partililer, beni aday çıkardı ama, aday olmam konusunda sizlerin istek ve talepleri doğrultusunda aday olmam gerektiğine inandım. Çok güzel projelerimiz var. Ayrıca çok donanımlı meclis üyesi listemiz var. Bu projelerimizi gerçekleştirmek için Genel başkan yardımcımızdan ve milletvekillerimizden söz aldık. Sayın Güldal Mumcu’dan İzmir Büyükşehir Belediyesi ile kardeş şehir olduktan sonra Öğretmen Evi ve İşçi Gazinosunun yapımına destek sağlama sözü aldık. Milletvekilimiz İzzet Çetin, Ankara büyükşehir Belediyesi ile bizi kardeş şehir yapacak. Koç grubu ile arası çok iyi! Genel başkanımızın da sözü var. Gazi Ortaokulunun yıkıldığı yerde planladığımız Gölcük Kültür Merkezi’ni Koç grubuna yaptıracağım. İsmini de Vehbi Koç Kültür Merkezi yapacağız. Değirmendere’de Ziraat bankasının karşısında boş arsamız var, orayı da kültür merkezi olarak değerlendireceğiz’’ dedi.

‘’GÖLCÜK MARMARA’NIN EN GÜZEL KENTLERİNDEN OLACAK’’
Gölcük’ü denizle buluşturma projesinin olduğunu ifade eden Ecz. Dumlu, Donanma Komutanlığı ile Deniz Kuvvetleri ile Ankara’yla çok sıcak ilişkiler kurarak, gerçekleştireceğimize inanıyorum. Madem Gölcük halkı bize bu onurlu görevi vermek istedi. Belediyeyi alır mıyız hesabı yapmıyorum. Alacağımıza inanıyorum. 2 aydır hangi projelerimizi nereye yaptırırız, ben planların hesabını yapıyorum. Belediyede git otur da, para gelirse yaparız, gelmezse bir şey yok diyerek oturamayız. Herkesin yakasına yapışıyoruz. Projelerimize destek sağlamak içi, izzet Çetin’de bu konuda hep yanımızda olacak. Eczanemiz, Kocaeli’nde Marmara’da elle tutulur bir konumdaysa, inşallah Gölcük’ü de Marmara’nın en güzel kentlerinden biri yapacağız’’ diyerek açıklamalarda bulundu.

‘’DEĞİRMENDERELİ GENÇLERİ TUTAMIYORUZ’’
Dumlu, Gölcük’ü sosyal ve kültürel açıdan zengin bir kent haline getireceklerini ifade ederek, bunun en güzel örneklerinde birinin eski Değirmendere Belediye Başkanı Ertuğrul Akalın olduğunu belirtti. Dumlu, ‘’geçmişte, Değirmendere’ye İstanbul’dan, İzmit’ten ve diğer çevre illerden insanlar gelip, gece geç vakitlere kadar sokaklardaydı. Esnafımızın yüzü gülüyordu. Müziğiyle, şöleniyle, festivaliyle, hareketli bir yerdi. Şimdi Değirmendere esnafı ‘’hiç iş yapamıyoruz’’ diyorlar. Artık Değirmendereli gençleri tutamıyoruz. Onlar gidiyorlar başka yerlere! Bunu tersine çevireceğiz. Mahalle evleri kuracağız. Burada muhtarlarımız olacak. Çocuklarımız, gençlerimiz, kadınlarımız orda, hem beceri kurslarına katılacaklar, öğrencilerimiz, İngilizce kursları, ders kursları alacaklar. Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, folklor kurslarına katılacaklar. Gölcük’te, Değirmendere’de Musiki cemiyetleri var. Çok güzel çalışmalar yapıyorlar. Çalışma alanlarına gittim. Küçük, bodrum katlarında çalışmalar yapıyorlar. Bunların alt yapısını oluşturacağız’’ diyerek bilgi verdi.

‘’TAŞERON İŞÇİLER BAYRAK AÇTI’’
Dumlu, ‘’Belediyenin parasını çarçur etmeyeceğiz. Belediyeye gelen reklam paralarını keseceğiz. Bunların parasını emekçilerimize, Gölcük’te güzel projelerin yapılmasında harcayacağız. Taşeron işçilerimize sahip çıkacağız. Taşeron işçiler üzerinden para kazanan Müteahhitleri korku aldı. Belediyede taşeron işçilerde bayrak açtılar artık! ‘’İşimize son verseniz de biz, Turan Dumlu’ya oy vereceğiz’’ diyorlar. Biz onlara daha çok ekmek vereceğiz. Emekli evleri yapacağız. Anıtpark’ta oturan insanlarımız buraya gelip zaman geçirecekler. Biz dürüst belediyecilik yapacağız. İnsanlar, paralarının boş yere harcanmadığını, bilinçsizce kullanılmadığını görecekler. Yeter ki, bize güvenin. 30 Mart’ta Gölcük belediyesi tüm Gölcüklülerin olacak’’ diyerek vatandaşların alkışları arasında sözlerini tamamladı.

DUMLU, SORUNLARI DİNLEDİ
Bir vatandaşın, ‘’Yüzbaşılar 1. sokakta depremde evlerimiz yıkıldı. 15 yıldır imar yasağı var. O zamandan bu yana vergisini veriyoruz. Depremden sonra çok sahipsiz kaldık. Bununla ilgili bir projeniz var mı? Sorusuna karşılık olarak Ecz. Dumlu, ‘’oraya akuapark, spor alanları, yüzme havuzları, çocuklarımız için tenis kortlarının yer aldığı spor kompleksi projemiz var. Bu arsaların bir kısmını belediye almış. Geri kalanı için, vatandaşlarla oturup, onları mağdur etmeden, bütçemiz dahilinde ne kadar fazla verebiliriz onu kararlaştıracağız. Bu alanın bir kısmını da büyükşehir almış. Sizlere yardımcı olacağız. Yüzbaşılarda canlansın. Her şey merkezde toplanmasın. Arsa olan her yeri tesislerle değerlendirmek istiyoruz’’ diyerek cevap verdi. Başka bir vatandaşın ise,’’Değirmendere’de alt yapı yok. Köstebek yuvası gibi yollarımız var. Alt yapı sorununu nasıl çözeceksiniz. Değirmendere yalnız kaldı, hiç yardım almadı. Hep Gölcük’e, hamidiye Köyü’ne yardım gitti’’ diyerek sordu. Dumlu, ‘’alt yapı ile ilgili çalışma hizmetleri Büyükşehir’in eline geçti. Halkın isteklerini projelendirip Büyükşehir’e sunacağız. Yapmak zorundalar zaten! Takip edip, yaptıracağız. Ayrıca bizim yatırımlarımız, her yere kardeşçe dağıtılacak. Ankara’dan para kişi başına geliyor. Herkesin hakkı var. Değirmendere Kültür Merkezinin yanında 8 dönümlük arsamız var. Oraya plaj düşünüyoruz. Üst kısmında, balıkçı lokantaları, kafeler, sosyal alanlar yer alacak. Gölcük’ü Yazlık’tan, Ulaşlı’ya kadar cazibe merkezi haline getireceğiz. İnsanlar İzmit’ten, çevre illerden gelsinler. Gölcük’ün projelerine hep beraber karar vereceğiz. Ben yaparım, ben bilirim denirse, sonuç Anıtpark gibi olur’’ diyerek açıklamalarda bulundu.
 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.