DUMLU, SARAYLI, ÖRÇÜN VE YUKARI DEĞİRMENDERELİLERLE BULUŞTU

CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı Ecz. Turan Dumlu, seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlere ara vermeden devam ediyor. Dumlu, Saraylı, Örcün ve Yukarı Değirmendere Köylerine yaptığı ziyaretlerde, projelerini dile getirdi

 DUMLU, SARAYLI, ÖRÇÜN VE YUKARI DEĞİRMENDERELİLERLE BULUŞTU
30 Mart Mahalli ve Yerel İdareler seçimlerine az bir zaman kala, seçim çalışmalarına hızlı bir şekilde devam eden belediye başkan adayı Ecz. Turan Dumlu, Saraylı, Örcün ve Yukarı Değirmendere köylerine ziyaretler gerçekleştirdi. Gittiği her köyde vatandaşların ilgisi ile karşılaşan Dumlu, destek isteyerek, Gölcük’ün yeniden yapılanması, sosyal ve kültürel alanda değişim ve gelişimini sağlayacak olan projeleri hakkında bilgiler verdi.

‘’SARAYLI İÇİN ÇALIŞACAĞIZ’’
İlk olarak Saraylı ve Örcün köylerinde konuşma yapan Ecz. Turan Dumlu, öncelikle seçime yönelik düşüncelerini dile getirdi. 30 Mart’ta belediye başkanı olacağına inandığını belirten Ecz. Dumlu, ‘’Ben tek partinin adayı olarak çıkmadım. Gölcük halkının çoğunluğu doğrultusunda aday oldum. Genel seçimlerde kendi partilerinize oy verebilirsiniz ama bu bir yerel seçim! Bu seçimde kişileri ön planda tutarak ve bugüne kadar köyünüze neler yapıldığını, hizmetlerin yerine gelip gelmediğini dikkate alarak, tercih yapmanız gerekiyor. Biz insanlar arasından ayırım yapmadan belediye hizmetlerini, beldelere, köylere adilane bir şekilde dağıtacağız. Gerek iş konusunda, gerekse diğer hizmetler konusunda her şey yerinde hizmetle olacak. Sizlerin adına da, Ankara’dan bir para gelecek. Saraylı’ dada yüzlerce insan var. Yaklaşık 500 tanede seçmeniniz var. Ne gerekiyorsa Saraylı için yapacağız’’ dedi.

‘’KENDİMİZE GÜVENİYORUZ’’
Önce Gölcük’ü sosyalleştireceğini ifade eden Ecz. Dumlu, ‘’kültürel anlamda Gölcük’ü güzel bir yere taşıyacak, içlerinde Mimarından mühendisine, öğretmeninden işçisine kadar donanımlı, işlerinde başarılı ve güçlü bir kadromuz var. Kendimize güveniyoruz. Bu güzel kadromuzla, Gölcük’ü güzelleştireceğiz. Gölcük’ün sıkıntılarını gidereceğiz. Belediyeye gelen paraları adilane bir şekilde kullanacağız ve Gölcük için yapmayı planladığımız projelerimizi destek aldığımız ve alacağımız kardeş belediyelere ve Ford ile iş yapan firmalara yaptıracağız’’ diye açıkladı.

DUMLU, ‘’BAZI TARİHİ EVLERİ RESTORE EDECEĞİZ’’
Dumlu, Saraylı’daki köy meydanını da güzel bir görünüme kavuşturacaklarını belirterek, ‘’buranın 200 yıllık bir geçmişi var. Tarihi öneme ve tarihi eserlere sahip! 55 civarı tarihi ev bulunuyor. Hepsini restore edersek yalan olur. Birkaç tanesini restore edip, kullanıma açacağız. Birini konuk evi yaparız. Birini muhtarlık binası olarak hazırlarız. Kurs alanları yapabiliriz. Buraları turizme açacak çalışmalar yapacağız. Sivritepe’den çok güzel manzarası var. Sivritepe’ye il genel meclis üyelerimiz Dursun Genç ve Ahmet Elmas, uğraşarak oraya elektriğin gelmesini sağladılar. Bizde oraya sosyal tesis yaparız. Saraylı, Örcün ve Yunus Emre tarafından ortak kullanılacak şekilde sosyal alanları yapacağız. Çavuş üzümü çok önemli burada! İnsanlarda yavaş yavaş tarımdan da uzaklaşmaya başladı’’ diyerek bilgi verdi.

SORUNLAR DİNLENDİ
Dumlu’nun açıklamaları sonrasında Saraylı ve Örcünlülerin sorunları dinlendi. İmar sorunlarının olduğunu belirten vatandaş, ‘’bir arazimiz var. Buradan yürüyerek 3 dakika ama! İmar dışındayız. Tarım alanına girmişiz. Bununla ilgili ne yapmamız gerekiyor sorusuna, belediye meclis üyesi adayı İnşaat Mühendisi Zafer Şimşek yanıt verdi. Şimşek, ‘’burası bir sanayi bölgesi! Bende karşıyım ama. Burada tarım alanında bir şey yetişmiyor. Burası imara açılsın isteyen evini yaptırsın. İsteyen bahçe olarak kullansın. Buranın imardan çıkarılması, Büyükşehir’in kararı! Biz dilekçemizi veririz. Bunun içinde uğraşırız. Büyükşehir’e de oy verirsiniz. Bu işler daha da kolaylaşır’’ diyerek yanıtladı. Başka bir vatandaş, ‘’burada yıllardır at yarışları düzenleniyor. Koşu pisti Saraylı Köyü’nün topraklarında. İstimlak sonrası Gölcük Belediyesi’ne geçti. Saraylı At yarışları adıyla düzenlenen müsabakaların ismi kaldırıldı. Biz isim hakkımızı istiyoruz. Masraflı bir şey de değil!’’ demesi üzerine Ecz. Dumlu, ‘’ismi geri veririz. At yarışları düzenlendiği yer çok geniş bir alan ama! Ortası boş. Oraya da spor tesisleri yaparız’’ diye konuştu. Bir diğer vatandaş ise, Gölcük Ortaokulu’nun olduğu yerde, park istediğini ve Gölcük’te nefes alınacak yerin kalmadığını belirtmesi üzerine, Dumlu, o alana Kültür Merkezi yapacağını dile getirdi.

DUMLU, YUKARI DEĞİRMENDERE’DE KONUŞTU
Saraylı ve Örcün Köyleri sonrasında, Yukarı Değirmendere’ye giden başkan adayı Ecz. Dumlu, burada yoğun bir kalabalık tarafından karşılandı. Değirmendere eski Belediye Başkanı Ertuğrul Aakalın ve Belediye meclis üyesi adaylarının da eşlik ettiği ziyarette Ecz. Dumlu, Yukarı Değirmendere’de emeği ile çalışan işçilere sahip çıkacağını belirterek, ‘’ Belediyede, ‘’Dumlu gelince, sizlerin işine son verecek!’’Bizim belediye başkanı olmamız Müteahitlerin işine yaramıyor. Müteahite kişi başına ödenen para 3 bin lira ile 3 bin 500 lira! Benim orda, o sokakları temizleyen taşeron işçimin aldığı para, 1000 lira! Onların başımızın üstünde yeri var. Biz müteahitten alıp, taşeron işçilere vereceğiz’’ dedi

‘’DEĞİRMENDERE, ESKİ HÜVİYETİNE KAVUŞACAK’’
Yukarı Değirmendere ziyaretinde ilk konuşmayı yapan CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, Değirmendere’de belde belediyelerinin kaldırılmasından sonra, sözde daha etkin hizmetler gelecek düşüncesiyle, biraz daha hizmet açısından terk edildiğinizi görüyorum. Değirmendere gibi tarihi ve kültür mirası zengin olan bir beldenin, ilçe olması gerekirken, bir belde hüviyetini bile kaybetti. Artık bir semtin adı! Burada 7 tane mahalle var. Çünkü, Allahın izniyle, yerelde iktidar olduktan sonra, 2015 seçimlerinde Genel başkanımızın sözü var! Özellikle Değirmendere ve Hereke’yi belediye yapacak. Kapanan tüm belde belediyeleri yeniden eski hüviyetine kavuşacak. Demokrasilerde yerel yönetimler ne kadar yaygın olursa, halkın demokrasiye katılımı da o kadar etkin olur’’ diye konuştu.

‘’AKP, BELLİ BİR GRUBA HİTAP EDİYOR’’
Belediye başkan adayı Ecz. Turan Dumlu, ‘’Gölcük halkı beni Turan Dumlu yaptıysa, ‘’benimde Gölcük halkına bir vefa borcum var’’ dedim ve adaylığı kabul ettim. Herkesin belediye başkanı olacağım. AKP belediyelerine bakıyorsunuz. Belli bir gruba hitap ediyor. Esnaf AKP’nin üyesi ise, bütün alışverişlerini oradan yapıyorlar. İşçi, memur onlara sıcak bakıyorsa, onlara destek oluyorlar. İşçi, memur alınırken diyorlar ki, ‘’git AKP’ye üye ol! Ondan sonra bize gel’’ bugüne kadar 15-20 bin insanı üye yaptılar. Ama, 10 yıldır bekleyen gençler var. Her 5 yılda bir,’’tamam seni alacağız’’ diyorlar. Artık insanlar isyan noktasına geldi. Biz kimseye söz vermiyoruz. Allah’ın izniyle alacağımız bütün kadroları, Ulaşlı’dan Yazlık’a kadar, siyasi düşüncesi, partisi ne olursa olsun kardeşçe paylaştıracağız’’ diye konuştu.

‘'TAŞERON İŞÇİNİN ALDIĞI PARA 1000 LİRA’’
Dumlu, Ertuğrul Akalın’ın belediye başkanı olduğu dönemde Yukarı Değirmendere’den birçok insana sahip çıktığını belirterek, ‘’ bunların ne partisine, ne de memleketlerine baktı. Bizde aynı düşüncedeyiz. Bende tarladan gelen bir köylü çocuğuyum. Emeğin ne olduğunu bilirim. Daima ezilen insanların, emeği ile geçinen insanların yanında yer aldım. Bundan sonra da hep böyle olacak. Gölcük Belediyesinde, birçok taşeron işçiler Müteahitin yanında çalışıyor. Sanırım bu köyden de belediyede çalışan bayağı işçi var. Belediyede, ‘’Dumlu gelince, sizlerin işine son verecek!’’Bizim belediye başkanı olmamız Müteahitlerin işine yaramıyor. Müteahite kişi başına ödenen para 3 bin lira ile 3 bin 500 lira! Benim orda, o sokakları temizleyen taşeron işçimin aldığı para, 1000 lira! Bu da fazla mesai yaptığı zaman aldığı ücret! Biz onlara sahip çıkacağız. Onların işine niye son verelim. Onların başımızın üstünde yeri var. Biz müteahitten alıp, taşeron işçilere vereceğiz’’ diyerek, vatandaşlardan alkış aldı. Belediyedeki memurlara sahip çıkacaklarını dile getiren Ecz. Dumlu, ‘’kanunlar kapsamında onlara en yüksek ne veriliyorsa, onu vereceğiz. Bir insana ekmek verince, ben o zaman mutlu olurum’’ diye belirtti.

ADAYLAR TANITILDI
Başkan adayı Ecz. Turan Dumlu’dan sonra söz alan Değirmendere eski Belediye Başkanı Ertuğrul Akalın, kendi dönemi hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Akalın’ın açıklamaları sonrasında, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, belediye meclis üyesi adaylarını tek tek tanıttı. 
banner179
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.