DUMLU, ''BAŞI KAPALI HERKES BELEDİYEDE İŞİNE DEVAM EDECEK''

CHP Belediye Başkan Adayı Ecz. Turan Dumlu’nun yerel seçimlere hazırlanmasında ve seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla iletişim ve koordinasyon sağlama açısından önemli bir yere sahip olan seçim irtibat bürolarından 15’incisi, CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin’inde katılımıyla, Ulaşlı’da açıldı.

DUMLU, ''BAŞI KAPALI HERKES BELEDİYEDE İŞİNE DEVAM EDECEK''
Miting havasında gerçekleşen temsilcilik açılışı öncesinde konuşan Dumlu, ‘’ Diyorlar ki, ‘’Turan Dumlu belediye başkanı olunca, belediyede ne kadar başı kapalı varsa, hepsinin işine son verecek. Annemin başı kapalıydı. Kız kardeşimin, ablamın başı kapalı. Her ikisi de hacı! Başı kapalı olan herkes belediyede işine devam edecek’’ dedi

CHP Gölcük İlçe teşkilatının 15’incisi olan Ulaşlı irtibat bürosunun açılışı, adeta miting havasında gerçekleşti. Genç yaşlı, çoluk çocuk demeden Ulaşlılı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açılışa, eski Türk Harb-İş Gölcük Şube Başkanı ve Türk Harb-İş Sendikası Genel Başkanlığı görevlerinde de bulunmuş olan CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin’de yer aldı. Önceki gün ilçemize gelerek çeşitli ziyaretler gerçekleştiren Milletvekili Çetin, ayağının tozuyla CHP Belediye Başkan Adayı Ecz. Turan Dumlu, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri ve partilerle birlikte katıldığı açılışta, Dumlu’nun seçimi aldığını gözlemlediğini ifade etti.

İŞERİ, ‘’ULAŞLI, MAHRUMİYET BÖLGESİ’’
İlk olarak merkez kahvehanesine gelen CHP’liler burada vatandaşlarla bir süre sohbet ettikten sonra, irtibat bürosunun açılışı için alana geldiler. Bayanların yoğunluğunun dikkat çektiği açılışta büyük coşku vardı. Açılış öncesi ilk konuşmayı gerçekleştiren ilçe başkanı İsmet İşeri, ‘birkaç kez buraları dolaştık tam bir mahrumiyet bölgesi. Hiçbir hizmet gelmemiş. Yukarı ile bağlantınız yok! Köy statüsünü bile kaybetmiş bir Ulaşlı’yı görüyoruz. Bu açıdan herkesin dostu, insan dostu Turan Dumlu, sizler için gerçekten çok büyük bir şans! Dumlu’nun makam. Mevki, şan, şöhrete ihtiyacı yok! Çünkü Turan Dumlu, kendisinden kat kat kazanan müteşebbislerin, girişimcilerin olmasına rağmen, bir kuruş dahi devletin vergisini kaçırmayan, yetim ve kul hakkı yemeyen, hazreti Ömer’in adaletine sahip bir insan!’’ diyerek vatandaşlardan büyük alkış aldı.

‘’DUMLU, İNANÇLI BİR İNSAN’’
İşeri, 27 Ekim tarihinde Turan Dumlu’nun seçilmesi ile birlikte, 26 Kasım tarihi itibariyle, Ulaşlı’dan Yazlık’a kadar yaptıkları saha çalışmasında, her gün Dumlu’ya, vatandaşların ‘’Allah senden razı olsun’’ sözleriyle geldiklerini belirterek, ‘’Sen benim ilaç paramı verdin. Param yetmiyordu, verdin! Kanserli evladımın ilacını alamıyordum. Sen bana ilaçları yetiştirdin. Sana her akşam Yasin okuyorum’’ diyenlerle karşılaşıyoruz. Dumlu, itikatlı, inançlı, imanlı bir insan. Geçenlerde, Dumlu bana, ‘’başkan, endişe duyuyorum kuraklıklardan, her gece kalkıp teveccüh namazını kılıyorum. Allah’ım beni utandırma, rahmet bekliyorum’’ dedi. Duası kabul oldu. Bugün Ulaşlı’da, Allah’ım bize bu rahmeti verdi. Ben diyorum ki, Ulaşlı, bir kere Turan Dumlu’yu deneyin. Sizlerle ne kadar birlik, beraberlik içerisinde bir belediyecilik anlayışını ortaya koyacağımızı görün! Sizlerden bir kereye mahsus oy istiyoruz. Ondan sonra inanın, sizlerden oy istememize erek kalmayacak. Zaten sizler sandıkları kendiliğinizden dolduracaksınız’’ diyerek alkışlar arasında sözlerini tamamladı.

ÇETİN, ‘’BELDELERİMİZ KÖY OLDU’’
İşeri’den sonra, işçi ve emekçi dostu olarak bilinen eski Harb-İş Sendikası Genel Başkanı, CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, açılış öncesi, ilk olarak ülkenin genel siyasi durumuna ve son günlerde yankısı hala devam eden yolsuzluk olaylarına değindi. Çetin, ‘’Şimdi Ankara Milletvekiliyim. Ama gönlüm burada! Dostlarımı özlüyorum. Buranın doğasını, havasını, sanayi kirliliği de olsa özlüyor insan! Hep birlikte acılarda yaşadık. 12 yıldan bu yana ülkemizi, Adalet ve Kalkınma Partisi adı altında bir parti yönetiyor. Ülkemiz gerçekten o koalisyon dönemlerinden bıkmıştı. Halkımız bir çıkış yolu arıyordu. Bir İslam ülkesinde her şeyin metalaştığı bir dönemde, ne yazık ki, inançlarımızı da, bir meta gibi gördüler ve bizim inançlarımızı sömürerek, oylarımızı aldıktan sonra da, hükümet artık öyle bir noktaya geldi ki, devleti soyuyor, devleti sömürüyor. Halkımız giderek yoksullaştı. İlçelerimiz bakımsızlaştı. Beldelerimiz köy oldu. Köylükten mahalleye düştü. Tabi Ulaşlı’da bundan nasibini aldı.

‘’TÜRK PARASI İLE İŞLERİ YOK’’
‘’Sizler, son günlerde olup bitenleri televizyonlardan izliyorsunuz’’diyen Çetin, ‘’ama izlediklerinizin büyük bir bölümü, karartmalı! Evde dizileri siz seyrederken, bakan, başbakan çocukları, milleti soyuyor. Bu açığa çıktı. Evde kasalar, para sayma makineleri, dolarlar avrolar ortaya çıktı. Zaten Türk parası ile işleri yok! Çünkü onda Atatürk’ün resmi var diye, ceplerine koymak istemiyorlar. Euroya, dolara yöneliyorlar’’ açıklamasından sonra vatandaşlardan yoğun alkış geldi.

‘’DEMOKRASİ YOZLAŞTIRILIYOR’’
Çetin, ‘’30 ilde belde teşkilatları kaldırıldı. Dolayısıyla, il özel idareleri de ortadan kaldırıldı. Şimdi her şey büyükşehir belediyesine bağlandı. Büyükşehir belediyesi artık şehrin en ücra köşesine kadar, her türlü hizmeti götürmekle görevli! Ama hizmet götürme yerine, ihaleleri yap boz tahtasına çevirip, kamu ihale kanununu sürekli Ankara’da değiştirerek, eş, dost zengin etmekten başka, halkın sıkıntısını, sorununu çözecek herhangi bir yere yönelmediler. Halk istenilen hizmeti bir türlü alamadı. Demokrasinin beşiği olan belediyeler kapatılınca, demokrasi yozlaştırılıyor. Giderek korku imparatorluğu kurularak, halkla belediyelerin bağı kesilerek, vatandaşın yapılan yanlış işlerden haberi olsun istenmiyor. CHP olarak, yerel demokrasilerin güçlenmesi, halkın yönetime katılması açısından yeniden halk oylaması yaparak, belediye isteyen beldelerimizden, belediye teşkilatlarını yeniden kuracağız’’diyerek, vatandaşlardan yoğun tezahürat aldı.

‘’KÖYLER, BELDELER İÇİN DUMLU, BİR ŞANS’’
30 Mart yerel seçimlerinin hem yerel demokrasi açısından dürüst, namuslu, siyaseti kendisinin zenginleşmesi için değil, halka hizmetin bir aracı olarak gören yerel adayların siyasi düşüncesine bakılmaksızın davet ettiklerini belirten Çetin, ‘’artık, birliğe, kardeşliğe ihtiyacımız var. Bir fakir babası, herkesin derdine derman olan Turan Dumlu’yu, belediye başkan adayı olarak gösterdik. Gölcük’ün, mahalleleri için değil, köyleri, beldeleri için bir şans Turan Dumlu! Hem demokrasiyi içine sindirmiş, dostluğu, arkadaşlığı içinde pekiştirmiş, bunu yaşama geçirmek için olanca gücüyle uğraşıyor. Size çok güzel hizmetler vereceğine yürekten inanıyorum. Sizler 30 Mart günü, Kocaeli’nde emekçi kenti, işçi kentte, kedi yapısına, kendi dokusuna uygun başkanları çıkarttığı takdirde, inanın Türkiye’ye de örnek olacak. Uzun yıllar ekmeğini yediğim bu bölgede bir aş pişiyor. Turan Dumlu, Sefa Sirmen ve diğer arkadaşlarımız iş başına gelecekler. 30 Mart akşamı kulağım bu bölge de olacak. Sizin yanlış yapmayacağınıza, dürüst ve namuslu insanları göreve getireceğinize inanıyorum’’ diyerek sözlerini tamamladı.

DUMLU, ‘’ABLAM VE KIZKARDEŞİM HACI’’
Milletvekili İzzet Çetin’den sonra konuşmasına başlayan Ecz.Dumlu, sözlerine öncelikle bayanları selamlayarak başladı. Dumlu, ‘’özellikle başı kapalı olan bacılarım hoş geldiniz. Diyorlar ki, ‘’Turan Dumlu belediye başkanı olunca, belediyede ne kadar başı kapalı varsa, hepsinin işine son verecek. Annemin başı kapalıydı. Kız kardeşimin, ablamın başı kapalı. Her ikisi de hacı! Başı açık kadınlar benim için neyse, başı kapalı kadınlarda benim için aynıdır. Hepsine saygı duyuyorum. Başı kapalı olan herkes belediyede işine devam edecek. Belediyede çalışan baş kapalı olan kardeşim var. 10 yıldır benim eczanemden ilaç alır. Ben o kardeşimin işine nasıl son veririm. Taşeron işçilere sahip çıkmaya geliyorum. Gölcük belediyesindeki memurların desteğini arttırmaya geliyorum. Göreve geldiğimiz takdirde, taşeron işçilerin işine son vereceğimiz yalanını uyduruyorlar. Çöpleri toplayan ayda 850 lira para alan, çoluk çocuğuna zar zor ekmek götüren taşeron işçilerin işine son verecek kadar kansız mı Turan Dumlu? ‘’ diye konuştu. Dumlu’nun sözleri zaman zaman bazı vatandaşların ‘hırsız var’’ diyerek bağırmasıyla ve alkışlarla kesildi. Başkan adayı Dumlu’nun konuşması sırasında bir bayanında gözyaşlarını tutamadığı görldü.

‘’İNSANLARI AYRIŞTIRMAYA GELMİYORUZ’’
Biz insanları ayrıştırmaya gelmiyoruz. İnsanları birleştirmeye geliyoruz’’ diyen Ecz. Dumlu, ‘’Yazlık’tan Ulaşlı’ya kadar, birçok yatırımlarımız olacak. Ulaşlı sahilini yeniden düzenleyeceğiz. İnsanlarımız, rahatça denize girebilecek, balıkçı barınaklarını elden geçireceğiz. Balıkçı lokantalarını yaptıracağız. Çocuklarımız, gençlerimiz için Gölcük’ün her mahallesinde spor sahaları yapacağız. Ulaşlı’daki alt geçit sorununu çözeceğiz. Ulaşım sıkıntısını halledeceğiz. Ulaşlı’da var olan birçok sorun, sıkıntı bizimle birlikte çözüme ulaşacak. Gölcük belediyesinde bir telefonunuz yeter! 150 bin nüfuslu Gölcük’te herkese kapımız açık olacak. Yeter ki, siz bize sahip çıkın, destek olun! Seçime 14 gün kaldı. Çok öndeyiz. 14 gün sonra sizlerin karşısına Gölcük Belediye Başkanı olarak çıkacağım’’ diyen Dumlu sözlerini alkışlar arasında tamamladı.


Başkan adayı Ecz. Dumlu’nun açıklamaları sonrasında, temsilcilik bürosunun açılışına geçildi. Büronun açılış kurdelesi, Turan Dumlu’nun isteği üzerine, Ulaşlılı bayanlarla birlikte Milletvekili İzzt Çetin ve ilçe başkanı İsmet İşeri tarafından kesildi. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.