DUMLU, AMASYALILAR VE TRABZONLULAR BULUŞTU

CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı Ecz. Turan Dumlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Prof. Hurşit Güneş’inde katılımıyla, Gölcük Amasyalılar Derneği ve Gölcük Trabzonlular Derneği’ne ziyarette bulundu.

 DUMLU, AMASYALILAR VE TRABZONLULAR BULUŞTU
Yerel seçimlere az bir zaman kala, seçim çalışmaları kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretlerine aralıksız devam eden CHP Gölcük Belediye Başkan Adayı Ecz. Turan Dumlu, çalışmalara destek vermek amacıyla ilçemize gelen CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş’inde katılımıyla, Amasyalılar Derneği ile Trabzonlular Derneği’nde üyelerle bir araya geldiler. Dumlu ve Güneş’e, CHP İlçe Başkanı İsmet İşeri, belediye meclis üyesi adayları ve ilçe yöneticileri de eşlik etti. Ziyarete katılan bir diğer isimde, Amasyalı olan THK Başkanı Mustafa Cintaş oldu.

TUZ, ‘’YOLLARI, BAHTLARI AÇIK OLSUN’’
Dumlu ve beraberindekiler ilk olarak, Gölcük Amasyalılar Derneği’ni ziyaret ettiler. Ziyarette ilk konuşmayı yapan Gölcük Amasyalılar Derneği Başkanı Rasim Tuz, sözlerine, Milletvekili Hurşit Güneş, Ecz. Turan Dumlu, İlçe başkanı İsmet İşeri ve dava arkadaşlarına, derneğe yapmış oldukları ziyaretten dolayı teşekkürlerini ileterek başladı. Başkan Tuz, ‘’yolları, bahtları açık olsun. İnşallah, her şey gönüllerince olur. Bizler, sivil toplum kuruluşları olarak, bütün siyasi partilere eşit mesafede yaklaşmak zorundayız. Ama mutlaka herkesin gönlünde bir aslan yatar. Ancak sandığa gittiğimizde belli ederiz. Mevlam sizleri inşallah utandırmaz’’ diyerek sözlerini tamamladı.

İŞERİ,’’DOYDUĞUMUZ YERE KATKI SAĞLAYACAĞIZ’’
Tuz’dan sonra konuşmasını gerçekleştiren ilçe başkanı İsmet İşeri, Amasyalıların, kültürüne yakışır bir şekilde misafirperverlik gösterdikleri için teşekkür dileklerini sundu. İşeri, ‘’Gölcük’te ve Türkiye’nin her yerinde faaliyet gösteren hemşeri derneklerinin kültürlerini yansıtması çok önemli! Doğduğumuz yeri unutmamamız lazım ama! Doyduğumuz yere de katkı sunacağız. Oraya sahip çıkacağız’’ dedi.

‘’ADAYIMIZLA ÇOK İDDİALIYIZ’’
İşeri, ülkenin yol haritasının çok keskin bir virajda olduğunu belirterek, ‘’bu virajı biz ya döneceğiz, ya döneceğiz. Dönmek zorundayız. Tabi ki, yerel seçimler, genel seçimlerin ülkenin yeniden kazanımı açısından, sandıktan çıkacak netice, önce 2014 Ağustos ayındaki Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin, 2015 Haziran ayında yapılacak genel seçimlerinde birer habercisi olacak. Bugünün yerel iktidarı, seçildiği günden itibaren, sanki belediyenin bütün imkanları kendilerine hakmış gibi, belediyenin tüm yan kuruluşları AKP’nin yandaş yöneticileri tarafından paylaşılmış durumdadır. Gezin, bakın, belediyenin iştirakleri, yan kuruluşları neresi? Gözlementepe’den başlayın, sahile doğru inin, Kavaklı sahilinden, Yazlık Ilıca’ya giderseniz, bu işletmeleri kimlerin paylaştığını görürsünüz. Burada hepimizin hakkı var. Hepimiz birer vergi mükellefiyiz. Bir grup yandaş ve yakınlarına tahsil edilen belediyeyi, tüm Gölcük’ün belediyesi olma noktasında adayımızla çok iddialıyız’’ diye konuştu.

DUMLU, ‘’ESNAFIMIZ KAZANSIN’’
Gölcük’te en büyük sorunun işsizlik olduğunu belirten Ecz. Dumlu, ‘’biz belediye olarak bazı yatırımlar yapacağız. Ford Otosan, Tersane, Bingo ve Kocaeli’ndeki fabrikalardan alacağımız kadrolarla insanların siyasi düşüncelerine, memleketlerine bakılmaksızın, bunları kardeşçe paylaştıracağız. Hiç kimseyi dışlamayacağız. Projelerimizin bir kısmını kitapçık olarak dağıttık. Çoğunuzun eline ulaşmıştır. Biz Gölcük’ü sosyal ve kültürel alanda öne çıkarmak istiyoruz. Akşam 20.00’dan sonra dükkanlar kapanıyor. Dışarıda kimseyi bulamazsınız. Esnafımız, gece 01.00’a kadar dükkanlarını açık tutabilecek. İnsanlarımız çoluk çocuğuyla dolaşsın, hem de esnafımız kazansın. Projelerimizden bir tanesi Gölcük’ü denizle buluşturmak! Bunu başaracağımıza inanıyorum. Merkez Komutanlığının arkasından Amiral Sağlam Caddesi’nden denize inmeyi düşünüyoruz. O proje hayata geçerse, Gölcük bayağı canlı bir kent olacak. Sosyal tesisler yapacağız. Öğretmen Evi ve İşçi Gazinosunu da oraya yapmayı düşünüyoruz. Gazi Ortaokulu’nun yıkıldığı yerde, altında otopark, üstünde, sinema, tiyatro salonları, nikah salonu ve sosyal alanların yer alacağı Kültür Merkezi yapacağız. Aynısını Değirmendere Ziraat Bankası karşısında yer alan üç dönümlük arsa üzerinde düşünüyoruz. Değirmendere ve Gölcük’te, Emekli Evi projemiz var. Emeklilerimizin aldığı para çok düşük! Dışlarda harcayacakları para onlarda kalacak ve Anıtpark’ta geçirdikleri zamanı burada geçirecekler. Gölcük’te bütün tuvaletleri bedava yapacağız. 24 saat açık, daha güzel ve modern tuvaletler olacak’’ diyerek bir takım projeleri hakkında bilgi verdi.

’’BELEDİYENİN 40 TRİLYON BORCU VAR’’
Önce insan, birlikte yönetim, sevgiyle yönetim anlayışı ile yola çıktıklarını belirten Ecz. Dumlu. ‘’Bütün projelerimiz insanlara yönelik olacak. Belediyeciliği bilen, Gölcük için güzel işler yapabilecek, Meclis üyelerimiz var. Avukat, 2 tane İnşaat Mühendisi, Ekonomist, Mali Müşavir, Elektrik ve Makine Mühendisi, işçi, emekli öğretmen, emekli astsubay ve esnaftan oluşan güzel bir kadromuz mevcut! Biz hiçbir çıkar beklemeden, Gölcük’e hizmet için geliyoruz. Gölcük Belediyesi’nin şu anda 40 trilyon borcu var. Gelen para yıllık 59 trilyon! 19 trilyonu, memur işçi ödemeleri ve diğer yatırımlar o paraya kalıyor. Ama biz hiç paramız yokmuş gibi hareket ederekten 2 aydır, nerden destek alırız, hep bunların hesabını yapıyoruz. Ankara Büyükşehir ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul’un CHP’li belediyeleri ile kardeş belediye olacağız. Bunun sözünü Genel başkanımızdan ve vekillerimizden aldık’’ diyerek sözlerini tamamladı.

GÜNEŞ, ‘’AYIBIN DUYULMASINI İSTEMİYOR’’
Ezc.Dumlu’dan sonra, ilçe başkanı İsmet İşeri, ülkenin siyasi durumu hakkında bilgi vereceğini belirterek sözü, CHP Genel Başkan Yardımcısı Hurşit Güneş’e verdi. Genel başkan Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Hurşit Güneş, ‘’bizim istediğimiz şey fezlekenin okunmasıydı. Dünyanın neresine gidersek gidelim. Fezlekeler okunsun derseniz ve biriside okunmasın diyorsa, orada tuz kokmuş demektir. Bir ayıp var demektir. O ayıbın okunmasını, duyulmasını istemiyor. Ahlaken ayıp, hukuken suç, dinen günah içindesiniz’’ diyerek çok güzel özetledi. Bir ülkede ahlak kalmadıysa işleri düzeltemezsiniz. Ahlak gitmiştir. Adamın evinde ayakkabı kutusu çıkıyor. Boş ayakkabı kutusu göstereni içeri atıyor. Dinen günah işleyene oy vererek destek vermek olmaz. Geçtiğimiz hafta 3 kişi öldü. Biri Burak Can, biri Berkin Elvan, bir de polisimiz öldü. Bizim genel başkanımız, üç gencimizin ailesine de taziyede bulundu. Bu başbakan Berkin Elvan’ı bir nedenle yuhalattı. Cebinde sapan taşı varmış’’ diyerek tepkisini dile getirdi.

‘’OTOPARK MAFYASINDAN KUTULACAK MIYIZ?’’
Yol kenarındaki otopark mafyasından kurtulacak mıyız?’’ diye soran vatandaşa Ecz. Dumlu, ‘’Büyükşehir’i aldığımız günün sonrasında onlardan kurtulacağız. Parkomat işletmelerinin yetkisi Büyükşehir’de. Gölcük’teki parkomat işletmeleri 2016 yılına kadar onlarla sözleşme yapmış. Büyükşehir’i de alırsak, Büyükşehir Belediye Başkanımız bunları hemen kaldıracak. Mümkün olduğu kadar her inşaat ruhsatında, normalde, otopark ücreti altında para alınıyor. Bu belediye 10 yılda alacağını aldı. Şimdi bilboardlar da otopark yapacağının beyanını yapıyor. Parklar paralı olmaktan çıkacak. Şu anda bütün otoparklar onların anlaşması içinde! Diyerek cevap verdi.
TRABZONLULARLA BULUŞTULAR
Amasyalılar buluşması sonrasında, Ecz. Dumlu, Milletvekili Prof. Güneş ve beraberindekiler, Gölcük Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne geçtiler. Dernek başkanı Selami Bulut tarafından karşılandılar. Yöresel yemeklerin hazırlandığı mükellef bir yemek sunumu sonrası, başkan Bulut, ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkürlerini ileterek sözü, ilçe başkanı İsmet İşeri’ ye verdi. İşeri, misafirperverliklerinden dolayı Başkan Bulu ve üyelerine teşekkür ederek, ‘’ biz saha çalışmalarımıza devam ediyoruz. Siz her ziyaretimizde misafirperverliğinizi sürdürüyorsunuz. Dumlu, belediye başkanı olursa, Nisan ayının ilk haftasında, bizleri hamsi haftasına davet ederseniz memnun oluruz’’ dedi.

GÜNEŞ, ‘’DUMLU’YA DESTEK VERİN’’
İşeri’den sonra konuşma yapan Milletvekili Prof. Hurşit Güneş, Türkiye’nin genel siyaseti hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Güneş, yerel seçimlere değinerek, ‘’ben iddia ediyorum Kocaeli hizmet almıyor. En büyük para kişi başına Kocaeli’nde! İzmit’te üst geçit var. Battı çıktılar var. Bir de yeşillik olan kavşaklar var bu! Kocaeli’nin suyunu kim getirdi. Suyu, arıtmayı CHP yapmış. Bunlar satmış. Ulaşımda hiçbir şey yapmamışlar. Körfezin temizliğini biz yaptık. Gölcük’te de bir şey yok! Sinema, tiyatro alanları yok! Tamam, Gölcük depremden sonra çok değişti. Bonusu arttı. Ama Gölcük, bizim istediğimiz gibi bir yer olmadı. Gelişme olmadı. İnsanlar dışarıda Gölcük’e gelmiyorlar. Sizden ricam şu! Turan Dumlu’ya destek verin! Pişman olmayacaksınız. Hep destek, tam destek! Namuslu bir adam! Eczane sahibi! Halkın içinde ve çok önemli bir şey söyleyeceğim. Gölcük’te bir Eczane sahibi, en çok vergi veren! Ya bu Gölcük’te vergi verilmiyor ya da Turan Dumlu, vergi vermeyi çok seviyor. Bunun başka çaresi yok!’’ insanları güldürerek, alkış aldı. Bu insana destek verin. Bu insanın evinde ayakkabı kurusu bulamazsınız’’ diyerek Trabzonlulardan destek istedi.

‘’TEK HEMŞEHRİ DERNEĞİNE ÜYEYİM’’
Güneş’in ardından konuşmasına başlayan başkan adayı Ecz. Turan Dumlu, ‘’Bir tek hemşeri Derneğine üyeyim o da Trabzonlular Derneği! Ben buranın üyesiyim. Ailede en az yüz tane gelin var. En çok sevdiğimizde, Trabzonlu olan gelinimiz! Trabzonluları da çok sevdiğimiz için 4 tanede meclis üyemiz var’’ diyerek alkışlar arasında Trabzonlulara olan sevgisini dile getirdi.

‘’ALLAH RAZI OLSUN DESİNLER’’
Dumlu, ‘’Sadece CHP’lilerin adayı değilim. 30 Mart’ta belediye başkanı olacağıma inanıyorum. Her kesimin başkanı olmak istiyorum. Şimdi ki belediyeye bakın, partisine üye olmayan esnafa ekmek yok. Diğer insanlara da iş yok! Böyle bir yanlışlık olmaz. Gölcük’ü donanma kenti adına yakışır bir yere dönüştürelim. Bizden sonra da, ‘’Allah bunlardan razı olsun! Geldiler, kendilerini düşünmeden, güzel hizmet verdiler, gittiler’’ desinler. Bizlere o gözle bakın!’’ diyerek projeleri hakkında da bilgiler verdi. Başkan adayı Ecz. Turan Dumlu, konuşmasının ardından belediye meclis üyesi adaylarını tek tek tanıttı.


 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.