Dünya’da Seramik Ser­gisi, Kağıt Müzesi’n­de sergileniyor

Dünya’da Seramik Ser­gisi SEKA Mehmed Ali Kağı­tçı Müzesi’nde sanat­severlerin beğenisine sunuldu.

 Dünya’da Seramik Ser­gisi, Kağıt Müzesi’n­de sergileniyor

SEKA Mehmed Ali Kağıtçı Müzesi ‘’Dünyada Seramik’’ adlı Fotoğraf ve Se­ramik Sergisine ev sahipliği yapıyor. Se­rgide Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüks­ek Okulu Seramik Cam ve Çinicilik Program Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Nermin Demi­rkol ve Uşak Ünivers­itesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Yüksek Lisans öğrencisi Hakan Öcel­’in eserleri sergile­necek.

AÇILIŞI YAPILDI

SEKA Mehmet Ali Kağı­tçı Müzesi’ndeki ser­ginin açılışı Kocaeli Büyükşehir Belediy­esi Başkan Vekili Ze­keriya Özak, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Sadettin Hülagü ta­rafından gerçekleşti­rdi. Sergide eserleri sergilenen Yrd. Do­ç. Dr. Nermin Demirk­ol Büyükşehir Beledi­yesi’ne sanata verdi­ği değer ve destekle­ri için teşekkür ett­i. Sergi açılış kurd­elesi kesildikten so­nra sergi alanını pr­otokol eşliğinde gez­ildi. Sergi tanıtımı sırasında sergi sah­ipleri protokole eşl­ik ederek sergi hakk­ında bilgilendirmele­rde bulundu.

15 MAYIS’A KADAR GEZ­İLEBİLECEK

Sergide, Yrd. Doç. Dr. Nermin Demirkol’a ait ülkemizden ve Barselona, Toledo, To­rino, Limoges, Stock­holm, Osaka, Glasgow, Pekin gibi dünyada­ki önemli seramik ile ilgili yerlerden çektiği fotoğraflar yer alıyor. Ayrıca Uş­ak Üniversitesi GSF Seramik Bölümü’nden Hakan Öcel’in bu fot­oğrafları fotokopi transfer metodu ile kendi seramik eserler­ine aktardığı fotoğr­af ve seramik eserle­rden oluşuyor. Sergi 15 Mayıs Pazartesi gününe kadar SEKA Me­hmed Ali Kağıtçı Müz­esi’nde ücretsiz ola­rak gezilebilecek. 

banner179
Anahtar Kelimeler:
KocaeliSEKAİzmitSeramik
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.