KOTO, Teknoloji İle İşletmelere Rekabet Gücü Kazandıracak

Üyelerini dünya pazarlarıyla rekabet edebilir konuma yükseltmek için etkin çalışmalar yürüten Kocaeli Ticaret Odası, MARKA ile yeni bir işbirliği daha yaparak ‘Bilgi Teknolojilerinin Etkin ve Verimli Kullanımı ile İşletmelere Rekabet Gücü Kazandırıyoruz’ projesini hayata geçirdi. Oda üyelerinin ücretsiz yararlanacağı proje kapsamında eğitim, danışmanlık ve araştırma hizmeti verilerek, bilgi teknolojilerinin ticaretteki gücü, Kocaeli iş dünyasının potansiyeliyle birleştirilecek

KOTO, Teknoloji İle İşletmelere Rekabet Gücü Kazandıracak

Kocaeli iş dünyasının öncü kuruluşu KOTO, üyelerini dünya pazarlarına hazırlamak üzere için başlattığı çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Dünya pazarıyla rekabet edebilen işletmelerin sayısını arttırmak için özellikle eğitim, danışmanlık ve finans hizmeti sunan kuruluşlarla etkin işbirliklerine imza atan KOTO, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ile yeni bir proje daha imzaladı. Bilgi teknolojilerinin hem iç hem dış ticarette öneminin farkında olan Kocaeli Ticaret Odası, ‘Bilgi Teknolojilerinin Etkin ve Verimli Kullanımı ile İşletmelere Rekabet Gücü Kazandırıyoruz’ projesini başlattı.

BİLGİ TEKNOLOJİLERİ İLE DAHA FAZLA TİCARİ CANLILIK

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’nda düzenlenen törende KOTO Genel Sekreteri Mert Anlıpak ve MARKA Genel Sekreteri Dr. Mustafa Çöpoğlu tarafından imzalanan projeyle ilgili kapsamlı bilgi veren Anlıpak, “MARKA ile daha önce çok verimli geçen bir işbirliğine imza atmıştık. Bilgi Teknolojilerinin Etkin ve Verimli Kullanımı ile İşletmelere Rekabet Gücü Kazandırıyoruz’ projesiyle, KOTO ve MARKA birlikteliğinin üyelerimizin ticaretlerine daha fazla katkı sunmasını amaçlıyoruz. Ocak ayı sonunda uygulamaya almayı planladığımız projemiz; eğitim, araştırma ve danışmanlık hizmetlerinden oluşuyor.

EĞİTİM AŞAMASI

30 işletme, yöneticisi ve çalışanlarının katılımıyla gerçekleştireceğimiz projemizin eğitim bölümünde işletmelere; ERP, etiketleme, barkodlama, stok takip sistemleri ve sadakat programlarının yer aldığı CRM (müşteri ilişkileri yönetimi) sistemlerine yönelik doğru yatırım kararının verilmesi, işleyişin ihtiyaca göre planlanması ve bu sistemlerin etkin kullanımına yönelik eğitimler verilecektir. Bu eğitimler ile finansal olarak yatırım maliyeti oldukça yüksek olan bilgi teknolojilerinin ihtiyaca uygun şekilde satın alınması, etkin ve verimli kullanımının sağlanması açısından işletmelerin gelişimine ve verimliliğine olumlu yönde katkı sağlanabilecektir.

ÜCRETSİZ PROJEYE BAŞVURUN

Araştırma ve Danışmanlık Hizmeti aşamasında ise; Günümüzde, hemen her alanda faaliyet gösteren işletmelerin bilgi teknolojilerinden yararlandığı ancak, bu teknolojilere yaptıkları yüksek maliyetli yatırımlara rağmen, sistemleri etkin ve verimli olarak kullanamadıkları için randıman alamadığı gerçeğinden hareket edilecektir. Bu nedenle; projeye katılacak işletmeler ve ilimizde faaliyet gösteren işletmeler üzerine anket yöntemi kullanılarak yapılacak araştırmada bilgi teknolojilerine yönelik yatırım karar yöntemleri, bu teknolojileri kullanım düzeyleri, etkin ve verimli olarak kullanıp kullanmadıkları, karşılaştıkları sorunlar belirlenecektir. Elde edilen sonuçlar doğrultusunda, eğitimlere katılan işletmeler vaka olarak ele alınıp, yol gösterici öneriler sunularak danışmanlık hizmeti sunulacaktır. Üyelerimizin bu yeni projemizden de üst düzey oranda faydalanacağını düşünüyor, eğitimlere katılmak için açacağımız çağrı başvurularını değerlendirmelerini öneriyoruz” dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.