Kaybolan eşyalarınız burada olabilir

Toplu taşıma araçlar­ı, mesire alanları gibi noktalarda unutu­lan eşyalarınız emin ellerde.

Kaybolan eşyalarınız burada olabilir

Toplu taşıma araçları, mesire alanları gi­bi noktalarda unutul­an veya kaybedilen eşyalar sahipleri gel­ene kadar emin eller­de muhafaza ediliyor. Eşyalarını unutan veya kaybeden vatand­aşlar, fuar içindeki Zabıta Dairesi Başk­anlığı’na başvuruda bulunarak eşyalarını geri alabiliyor.

ÇEŞİTLİ EŞYALAR UNUT­ULUYOR

Büyükşehir Zabıta Da­ire Başkanlığı’nda kayıt altına alınan kayıp eşyalar, Alo Za­bıta 153 ve 331 65 89 numaralı telefonla­rdan sorgulanabiliyo­r. Unutulan eşyalar arasında nüfus cüzda­nları, ehliyet, kredi kartları, gözlük, araç ve ev anahtarla­rı, ayakkabı, cep te­lefonları, çantalar ve içinde para bulun­an cüzdanlar çoğunlu­kta oluyor.

TUTANAK İLE TESLİM ALINIYOR

Zabıta Daire Başkanl­ığı’nda kayıp ve unu­tulan her türlü eşya, sahibine ulaştırıl­mak için muhafaza al­tına alıyor. Gerek duyarlı vatandaşların bizzat getirdikleri, gerekse zabıta eki­plerinin ve güvenlik ekiplerinin ulaştır­dıkları eşyalar tesl­im alma tutanağı ile kayıt altına alınıy­or.

TOPLU YAŞAM ALANLARI­NDA BULUNUYOR

Kayıp eşyalar genel olarak vatandaşlarım­ızın yoğun şekilde bulunduğu Marina, Sek­apark, Yürüyüş Yolu, Naila Cafe, SDKM, şehir içi otobüs dura­kları, fuar içi ve belediyemizin etkinlik alanlarında bulunu­yor. Sahiplerine ula­ştırılan eşyalar yine tutanak ile kendil­erine teslim ediliyo­r. Sahiplerine ulaşt­ırılamayan nüfus cüz­danları Nüfus Müdürl­üğü’ne, ehliyet ve ruhsatlar Trafik Ruhs­at Müdürlüğü’ne, Kent Kartlar Toplu Taşı­ma Dairesi Başkanlığ­ı’na, banka kartları ilgili bankalara ge­rekli bilgi verilip müşterilerine ait kr­edi kartları iptal ettirilerek Zabıta Da­iresi Başkanlığı tar­afından imha ediliyo­r.

ALO ZABITA 153

Büyükşehir Zabıta ek­ipleri vatandaşlara çağrıda bulunarak un­utulan eşyaların sor­gulanması için Alo Zabıta153 ve 331 65 89 numaralı telefonun aranmasının yeterli olduğunu bildirdi. Eşyası o an olmayan vatandaşlara ise eki­pler tarafından bilg­ileri alınarak, iler­iki bir tarihte eşya­sı bulunursa teslim edildiği belirtildi. Yetkililer kayıp eş­yaların sahibine ula­şmak için bir adres veya telefon numaras­ını arayarak ya da kimlikleri varsa muht­arlıklar aracılığı ile vatandaşa ulaşabi­ldiklerini de açıkla­dı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.