BAŞKAN ELLİBEŞ PROJELERİNİ TANITTI

30 Mart yerel seçimlerine 18 gün kala, önceki akşam Kongre Sarayı’nda projelerini tanıtan AK Parti Gölcük Belediye Başkan Adayı Mehmet Ellibeş, adeta 30 Mart’ın provasını yaptı.Başkan Ellibeş, projeleriyle seçime damga vuracağını gösterdi

 BAŞKAN ELLİBEŞ PROJELERİNİ TANITTI

Kongre Saray’ında gerçekleştirilen proje tanım törenine, Başkan Ellibeş eşi Feriha hanım ile birlikte katıldı. Bu önemli gecede Ellibeş çiftini, İlçe yönetimi, ilçe kadın ve gençlik kolları üyeleri, mahalle teşkilat başkanları, mevcut ve aday olan belediye meclis üyeleri ile çok sayıda partili yalnız bırakmadı. Proje tanıtım toplantısının ilk konuşmasını, AK Parti İlçe Başkanı Sedat Yücel yaptı. Başkan Yücel, konuşmasına katılımcıları selamlayarak ve teşekkür ederek başladı. Başkan Yücel, “Belediye başkanımız Mehmet Ellibeş, 2009 yılında bizlere ne söz verdiyse hepsini yerine getirdi. Bundan sonra yapacağı projeler içinde, yaptığı sıralamada ne söz veriyorsa yerine getireceğine inanıyorum. Somut ve ayağı yere basan projeler var. Bizim projelerimiz havada uçan ayağı yere basmayan projeler değil. Bizim projelerimiz hayal ürünü değil, Gölcük’ü geleceğe taşıyacak yapılabilir projeler. İnşallah sizlerin desteği ile önümüzdeki 5 yılda söz verilen bütün projeleri hayata geçireceğiz” dedi.

“GÖLCÜK’TE İŞ BİTMİŞTİR”
Başkan Yücel’in ardından sahneye davet edilen Belediye Başkan adayı Mehmet Ellibeş, salondaki partililerin büyük tezahüratları ile çıktığı sahnede söylediği ilk söz “Gölcük’te iş bitmiştir” oldu. Başkan Adayı Ellibeş, sinevizyon eşliği yaptığı proje tanıtımında ilk olarak, 10 yılda yaptıklarından bahsetti. Belediyeciliğin bir sevda işi olduğunun altını çizen Başkan Ellibeş, “Belediyecilik karşılıksız bir sevdadır. Bizler herkesin başkanı olduk olmaya da devam edeceğiz inşallah. Belediyecilik eşittir millete hizmet etmektir. Biz görev süremiz boyunca, halkımızdan aldığımız hizmet aşkı ile aldı. Bu hizmet aşkını hizmet olarak geri verdik. Bu kardeşiniz 35 yıldır bu sevda ile yanıp tutuşuyor. Hizmet aşkımız hiç bitmediğini her defasında gösterdik. 15 yıl önce yaşanan 1999 depremi sonrasında, bitmiş bir Gölcük vardı. Acaba bir daha ayağı kalkar mı denilen Gölcük’ü yeniden imar ettik” dedi.

“GÜNLÜK YAŞAMI OLUMSUZ ETKİLEYECEK SORUN YOK”
Başkan Ellibeş, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Hani bizlere hiçbir şey yapmadı diyenler var ya. Her gittiğim programlarda soruyorum Gölcük’te ne eksik var diyorum? Ama Gölcük’ün sorunları bitti denilemez. Her doğan gün taze bir başlangıç ama bugün Gölcük’te kimse altyapı sorunu var diyemiyor. Sular akıyor içilebilir nitelikte, kanalazyon sorunu yok. Doğalgaz sorunu yok. 2005’de ilçemizde doğalgaz geldi. Bugün ilçemizde altyapı bitiğinde kışın çamur, yazın toz olan bir sokak gösterilebilir mi? Hayır gösterilemez. Sosyal tesislerimiz var, açık kapalı spor alanları var, sanatsal alanlarını yapacağımız yerler var. Eğitim sağlık zirveye çıktı. Yeşil alanlar her şey var. Gözünüze girsin bunları görmüyorsanız. Evet Gölcük’ün sorunları da var ama bunları da gidermek için buradayız. İki gün önce son anketler geldi ve bizler açık ara öndeyiz. Ama durmak yok yılmadan çalışmaya devam edeceğiz.”

SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
Gölcük’ün trafik ve otopark sorunu olduğuna dikkat çeken Başkan Ellibeş, ayrıca başıboş hayvanlarla ilgili sorunlar geliyor ama bunları da aşacağız. 120 Milyona dayanan yatırımlardan bahseden Başkan Ellibeş, ustalık dönemimin en önemli projesinin kentsel dönüşüm olacağını söyledi. Ellibeş, “Vaatlerimizi beş ana başlıkta topladık. Bunlar; Katılımcı Belediyecilik, Sosyal Belediyecilik, Kültürel Belediyecilik, Çevre Dostu Belediyecilik ve Hizmet Belediyeciliği” dedi. Başkan Ellibeş proje tanıtımını slayt sunumuyla gerçekleştirirken, “Allah nasip ederse bizlere yeniden yetki verdiğinizde bütün bunları yapacağız” dedi. Başkan Ellibeş, projelerini şöyle sıraladı:

ULAŞIM VE OTOPARK PROJESİ
“Kentin muhalif yerlerinde katlı otoparklar yapılarak otopark sorunu çözülecek. D-130 Devlet Karayolu üzerine yapılacak ulaşım projesi ile hem Gölcük kent içi transit geçişi, hem de Amiral Sağlam ve 1 Mart Caddeleri trafiği rahatlatılacak. Yüzbaşılar Kavşak Düzenlemesi yapılacak. Hisardere’de köprülü kavşak yapılacak. Köylerimiz belediyelerimiz sınırları içerisinde, ihtiyaç duyulan bütün cadde ve sokaklarda yaya yolu, asfaltlama ve parke çalışması yapılacak.”

YENİ SANAYİ SİTESİ PROJESİ
Değirmendere Dörtyol Kavşağından başlayarak Örcün, Saraylı, Şirinköy, İhsaniye ve Hisareyn’i geçerek Yeniköy Köprülü Kavşağında tekrar D-130 Devlet Karayoluna bağlanan Güney Dolaşım Yolu D-130 Devlet Karayoluna alternetif yol olarak hayata geçirlecek. Hisareyn Karaköprü Mahallesi’nde yeni küçük sanayi sitesi yapılarak mevcut sanayi sitemiz bu alana taşınacak. Mevcut sanayi sitesinin içinde şehirler arası otobüs terminali, kapalı Pazar yeri ve işyerlerinin bulunduğu ilçemize değer katacak bir proje uygulanacak.”

MEYDAN PROJELERİ
“Yukarı Değirmendere’de bulunan tarihi hamam restore edilecek. İhsaniye Kent Meydanı’nda kamulaştırılmalar tamamlanacak. Kentsel sit alanı olan Saraylı Meydanı yeniden düzenlenecek. Halıdere Çarşı Meydanı, Ulaşlı Cami Meydanı, Hisareyn ve Yazlık Meydanları düzenlenecek. Köylerin meydanları güzelleştirilecek. Değirmendere Başkomutan Caddesi’ndeki, belediyeye ait alanda katlı otopark, katlı pazaryeri ile sosyal ve kültürel mekanları bünyesinde barındıracak projeyi hayata geçireceğiz.”

SOSYAL PROJELER
”Bowling ve sineme salonu yapacağız. Gözlemen tepe mesire alanı yeniden düzenlenerek ilçemizin sembolü olacak bir kule yapacağız. İlçemizin muhalif cadde ve sokaklarında prestij caddesi uygulaması devam edecek. Dere ıslahları yapılacak. Yazlık Ilıca tesislerinde 2. etap restorasyon ve rehabilitasyon çalışmalarına devam edeceğiz. Yoğun girişimler neticesinde hükümetin yatırım programına aldığı Adliye Saray’ı, Hastanesi, Gençlik Merkezi, Yüksek Öğretim Öğrenci Yurdu, Sevgi evi 2. Endüstri Meslek Lisesi, projelerini yapımı sağlanacak.”

GÜNEY OTOYOL PROJESİ
“Ford Otosan Fabrikası’nın çevresinde tır parkları yapılacak. İSU Genel Müdürlüğü tarafından, Avidere ve Karanlıkdere İçme Suyu Arıtma tesisi yapılarak, kaliteli içme suyu sağlanacak. Denizcilik, Haberleşme ve Ulaştırma Bakanlığınca yapılacak olan, Diliskelesi-Hersek Burnu Arasındaki, İzmit Körfez Geçiş köprüsü ile bağlantılı olarak Güney Otoyol Projesinin kent içine uzanan kolları takip edilecek.”

“EN BÜYÜK PROJEMİZ KENTSEL DÖNÜŞÜM OLACAK”
En büyük projelerinin Kentsel Dönüşüm Projesi olacağının altını çizen Başkan Adayı Elibeş, Kentsel Dönüşümün en önemli projeleri olduğunu belirterek, vaat edilen tüm projelerin gelecek beş yıl içerisinde tamamlanacağını ifade etti. Başkan Ellibeş, proje tanıtım programının sonunda, “Gölcük için çalışmaya devam edeceğiz. Amacımız hizmet sevdamız hizmet. Bu güne kadar hayata geçirilen tüm projelerimizi birlikte başardık bundan sonrada birlikte başarmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

GAZİ ORTAOKULU PROJESİ
Gazi Ortaokulu yerine yapılacak olan projeyide değinen Başkan Ellibeş, “Belediyemizce 92 derslikli 5 okul karşılığında alınarak, belediye mülkü haline gelen Amiral Sağlam Caddesi Üzeri’ndeki Gazi Ortaokulu alanı ve çevresi, halkımızın görüşü alınarak ilçemizin ihtiyacı olan ve ilçemize katma değer sağlayacak, bir proje uygulanacak” diyerek okul alanının nasıl değerlendirileceğinin önümüzdeki günlerde netlik kazanacağını söyledi.

DENİZEVLER PROJESİ
Denizevler Mahallesi ile ilgili olarak da, “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile beraber talebemiz doğrultusunda Bakanlar Kurulunca afete maruz bölgeden çıkarılan Denizevler Mahallesi’nde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yapılacak olan Kentsel Dönüşüm çalışmalarının, mahalle halkımızın menfaatlerini koruyacak şekilde sonuçlanması hususunda, gerekli takip ve çalışmalar yapılacak. Bölge halkı mülkünün karşılığını alacak kimse mağdur olmayacak” dedi.

ÇEVRE ALANLARI PROJESİ
Başkan Adayı Ellibeş, sözlerini Çevre Alanları projesiyle tamamladı: “Kentimizde Hayvan Barınağı yapılacak. Çevremiz her zaman temiz tutulacak, çöp toplama faaliyetlerimiz devam edecek. Bungalov evler, kır kahvesi, paintball alanı, ATV’lerle safari alanı ve manzara seyir noktası gibi aktivitelere sahip olan Erikli Tepe Tabiat Park’ı hayata geçirlecek. Yasağandüzü ve Kadırga mesire alanlarımız düzenlenecek. Başta, Şahabettin Bilgisu Parkı, Ciftlik Mahallesi ve Adalıdere Park’ı olmak üzere içinde mini golf, tenis, kaykay pisti, çocuk oyun parkları yapılacak.”

AK Parti Başkan Adayı Mehmet Ellibeş’in Proje tanıtım toplantısı, Belediye Meclis üyeleriyle sahnede çektirilen toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.
 
banner179
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.