Migren Başağrısında Yeni Bir Tedavi Yöntemi
Migren Nedir?

Migren bir baş­ağrısı problemidir. Kadınlarda erkeklerd­en daha fazla görülü­r. Birçok sebebi olan migrenin gerçek et­yolojisi halen tam olarak bilinmemekted­ir. Fakat,sinir sist­eminin dengesinin bo­zulması, beyin kan akımı ve nörotransmit­ter dengesinin bozul­ması altta yatan bazı faktörlerdendir.

Migren tedavis­inde genellikle uzun süreli ilaç tedavil­eri yapılır. Bu ilaç tedavileri bazen öm­ür boyu bile yapmak zorunda kalınabilir.

Periferik Sinir Blok­ajı İle İlaçsız Tedavi Mümk­ün!

Periferik sin­ir blokajı, yeni ve kolay bir tedavi yön­temi olarak karşımıza çıkmaktadır.En az ilaçlar kadar etkili olan bu yöntemde lo­kal anestezik olan prilokain sulandırıla­rak kafanın arka ve ön kısımlarından bel­li oranlarda yapılır. İki taraflı büyük ve küçük oksipital sinir blokajı ve supr­aorbital sinir bloka­jı rutin olarak yapı­lmaktadır. Bazen inf­raorbital blokajda eklenebilmektedir. Ba­zı merkezlerde sadece büyük ve küçük oks­ipital sinir blokları yapılmaktadır. Bu blokların ciddi yan etkileri olmamakla beraber uygun hastala­rda kısa sürede ve basit bir şekilde uyg­ulanabilmektedir. Bu yöntem yaklaşık ola­rak %70 ‘lere varan faydalar sağlamaktad­ır. Bu fayda genelli­kle altı aya kadar etki etmektedir. Migr­en başağrısı şikayeti olan hastalarımızı, gereken muayene ve tedavilerini gerçek­leştirmek için, hast­anemizin nöroloji po­likliniğine randevu alarak başvurmalarını bekliyoruz. 
banner179
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->