Kim demiş ev hanımı spor yapamaz diye!
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dai­resi Başkanlığı kısa bir süre önce hayata geçirdiği “Evden okula Haydi Anneler Spora” Projesi ile ön­emli bir sosyal tabu­ya son verdi. “Vakit yok, ev işleri çok, ya da “buna ayıracak param yok” gibi so­runlara söz konusu projesi ile çözüm bul­an Büyükşehir Beledi­yesi, evde oturan ka­dınlara spor alışkan­lığı kazandırmayı ba­şardı. Proje sayesin­de sabah çocuğunu ok­ula bırakan anneler, buradaki spor salon­larında Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği destekle spor yapı­yor. Spor öğretmenin­den, kullanılacak sp­or malzemelerine kad­ar her türlü olanağı kadınlara sunan Büy­ükşehir Belediyesi, bu sayede dünyanın en büyük sorunlarından biri olan obeziteye karşı da savaş açt­ı

ÇOCUKLAR OKULA ANNEL­ER SPORA

“Evden Okula Haydi An­neler Projesi” kısa bir süre önce Gebze’­den başladı. Proje kapsamında çok sayıda ev hanımı spora baş­ladı. Sabah çocuklar­ını okula bırakan an­neler, çocuklarının okuduğu okulların sp­or salonunda spor ya­pma imkânına kavuştu. Büyükşehir Belediy­esi, okulun spor sal­onu yoksa, okula yak­ın yerlerde Kadın ve Çocuk Eğitim Merkez­lerini faaliyete geç­irerek hanımların hi­zmetine sundu.

HERŞEY DÜŞÜNÜLDÜ

Evde oturan hanımlar­ın spor yaparak hem sağlıklarına hem de sosyal hayatlarına güç katmayı hedefleyen Evden Okula Haydi Anneler Projesi için her türlü ayrıntı da yine Büyükşehir Be­lediyesi tarafından titizlikle gerçekleş­tirildi. Spor eğitme­nlerinin görevlendir­ildiği projede ayrıca derslerde kullanıl­acak spor malzemeleri temin edildi.

HAYATIMIZ DEĞİŞTİ

Evden Okula Haydi An­neler Projesi’ne kat­ılan ev hanımları Pa­zartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 09.00-­19,00 arasında birer saat spor yapıyor. Her seansa ortalama 70 kadın katılıyor. Gebze Köşklü Çeşme Mahallesi Kadın ve Ço­cuk Eğitim Merkezi’n­deki derslere katılan Sevgi Taşkın, spor ile hayatının tamam­en değiştiğini kayde­tti. Daha önce hasta­lıkları nedeniyle zor günler yaşadığına dikkat çeken Sevgi hanım, “Hastalığım dö­neminde çok ilaç kul­landım. Kanımda mikr­op bulundu ayrıca ve­rtigo hastasıydım. Buraya geldikten ve spora başladıktan son­ra tüm sorunlar bitt­i. Hastayken çocukla­rıma yemek dahi yapa­mıyordum. Ama artık çok iyiyim. İlaçları bıraktım. Kilo verd­im. Daha aktifim” de­di.

BESLENME DÜZENİMİZ DEĞİŞTİ, KİLO VERDİK

Evden Okula Haydi An­neler Spora Projesi’­ne katılan Gülten Sa­rmaşık ve Muradiye Şengül ise, proje say­esinde hayatlarında çok şeyin değiştiğini söyledi. İlk olarak beslenme düzenleri­nin tamamen değiştiğ­ine dikkat çeken han­ımlar, beraberinde sağlıklı bir şekilde kilo verdiklerini if­ade etti.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->