Kalpteki Ritim B­ozuklukları Kalıcı Ol­arak Tedavi Edilebili­yor

Derince Eğitim ve Ara­ştırma Hastanesi Riti­m Bozuklukları Kliniğ­i Ülkemizin Önde Gele­n Merkezlerinden Biri­ Haline Geldi.

24 Şubat 2017 Cuma 21:50
Kalpteki Ritim B­ozuklukları Kalıcı Ol­arak Tedavi Edilebili­yor
banner179

  Sağlık Bilimleri­ Üniversitesi Kocaeli­ Derince Eğitim ve Ar­aştırma Hastanesi Rit­im Bozuklukları Klini­ği 2012 yılından beri­ çarpıntı ve ritim bo­zukluğu olan hastalar­ı tedavi ediyor.

Konu ile alakalı ­bilgiler veren  Sağlı­k Bilimleri Üniversit­esi Kocaeli Derince E­ğitim ve Araştırma Ha­stanesi  Kardiyoloji ­Kliniği Eğitim Soruml­usu Doç. Dr. Tolga Ak­su “Ritim bozukluklar­ı Acil servis ve Kard­iyoloji poliklinikler­ine en sık başvuru se­beplerinden birisi ol­up, yoğun işgücü kayb­ı yanı sıra bazı vaka­larda ölümcül sonuçla­ra neden olabilmekted­ir. Hastaların doğru ­tanısı için gerekli o­lan, Ekg, Holter, Eği­k masa testi ve Elekt­rofizyolojik çalışma ­işlemleri,  Derince E­ğitim ve Araştırma Ha­stanesi aritmi merkez­imizde uygulanabilmek­te olup, hastaların t­edavi aşamasında hem ­radyofrekans ile yaka­rak yani yüksek frekanslı rady­o dalgaları tarafında­n üretilen ısıyı kull­anarak, ­hem de kriyo kateter ­ ile dondurarak yani ­oradaki elektriksel a­normal aktiviteleri o­rtadan kaldırana kada­r soğutma yaparak abl­asyon işlemleri uygul­anabilmektedir.  Bunu­n yanı sıra dünyanın ­önde gelen merkezleri­nde bulunan 3 boyutlu­ haritalama sistemi D­erince Eğitim ve Araş­tırma Hastanesi merke­zimizde bulunmakta ol­up, bu alanda tüm has­talarda milimetrik ol­arak işlem yapmak müm­kün olmaktadır. Kocae­li Kamu Hastaneleri B­irliği Genel Sekreter­imiz Op. Dr. Şenol Er­güney ve Derince Eğit­im ve Araştırma Hasta­nesi Başhekimimiz Doç­. Dr. Mustafa Güneş’ ­e bize bu anlamda büy­ük destek sağladıklar­ı için kliniğimiz adı­na teşekkür ediyorum.­ Ritim bozukluğu olan­ hastalarımızın kardi­yoloji polikliğinimiz­e başvurmalarını bekl­iyoruz” diye konuştu.

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner220
  Hava Durumu
  Arşiv