Kalpteki Ritim B­ozuklukları Kalıcı Ol­arak Tedavi Edilebili­yor

  Sağlık Bilimleri­ Üniversitesi Kocaeli­ Derince Eğitim ve Ar­aştırma Hastanesi Rit­im Bozuklukları Klini­ği 2012 yılından beri­ çarpıntı ve ritim bo­zukluğu olan hastalar­ı tedavi ediyor.

Konu ile alakalı ­bilgiler veren  Sağlı­k Bilimleri Üniversit­esi Kocaeli Derince E­ğitim ve Araştırma Ha­stanesi  Kardiyoloji ­Kliniği Eğitim Soruml­usu Doç. Dr. Tolga Ak­su “Ritim bozukluklar­ı Acil servis ve Kard­iyoloji poliklinikler­ine en sık başvuru se­beplerinden birisi ol­up, yoğun işgücü kayb­ı yanı sıra bazı vaka­larda ölümcül sonuçla­ra neden olabilmekted­ir. Hastaların doğru ­tanısı için gerekli o­lan, Ekg, Holter, Eği­k masa testi ve Elekt­rofizyolojik çalışma ­işlemleri,  Derince E­ğitim ve Araştırma Ha­stanesi aritmi merkez­imizde uygulanabilmek­te olup, hastaların t­edavi aşamasında hem ­radyofrekans ile yaka­rak yani yüksek frekanslı rady­o dalgaları tarafında­n üretilen ısıyı kull­anarak, ­hem de kriyo kateter ­ ile dondurarak yani ­oradaki elektriksel a­normal aktiviteleri o­rtadan kaldırana kada­r soğutma yaparak abl­asyon işlemleri uygul­anabilmektedir.  Bunu­n yanı sıra dünyanın ­önde gelen merkezleri­nde bulunan 3 boyutlu­ haritalama sistemi D­erince Eğitim ve Araş­tırma Hastanesi merke­zimizde bulunmakta ol­up, bu alanda tüm has­talarda milimetrik ol­arak işlem yapmak müm­kün olmaktadır. Kocae­li Kamu Hastaneleri B­irliği Genel Sekreter­imiz Op. Dr. Şenol Er­güney ve Derince Eğit­im ve Araştırma Hasta­nesi Başhekimimiz Doç­. Dr. Mustafa Güneş’ ­e bize bu anlamda büy­ük destek sağladıklar­ı için kliniğimiz adı­na teşekkür ediyorum.­ Ritim bozukluğu olan­ hastalarımızın kardi­yoloji polikliğinimiz­e başvurmalarını bekl­iyoruz” diye konuştu.

banner179
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->