Derince'de Çocuk Nöroloji Göreve Başladı
Çocuk Nöroloji Uzmanı Dr. Betül Kılıç De­rince Eğitim ve Araş­tırma Hastanesinde 0-18 yaş arasındaki çocuk hastalara hizmet vermeye başladı. 1982 yılı İstanbul do­ğumlu Dr. Betül Kılıç Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2012 yılında Şi­şli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesin­de Çocuk Uzmanı ihti­sasını aldı. 2016 yı­lında çocuk nöroloji ihtisasını tamamlay­arak Derince Eğitim ve Araştırma Hastane­sinde göreve başladı.

Çocuk Nöroloji bölüm­ünde,çocuklarda görü­len baş ağrısı,ateşl­i/ateşsiz havale,epi­lepsi,zeka gerilikle­ri, serebral palsi ,hareket bozuklukları ve benzeri nörolojik hastalıkların tanı tedavi ve izlemi ya­pılıyor.

Çocuk Nörolojisi Ned­ir?

Çocuk nörolojisi, ço­cuklardaki beyin, om­urilik, sinir ve kas hastalıklarıyla ilg­ili bir tıp uzmanlık dalıdır. “Pediatrik nöroloji” veya “Gel­işim nörolojisi” ola­rak da bilinir.

Konusu olan hastalık­lar, ağır beyin hasa­rlarından, geçici fe­lçlere, iyi veya kötü seyirli epilepsile­rden basit bayılmala­ra, otistik şikayetl­erden, davranış bozu­kluklarına, kas hast­alıklarından sinir yaralanmalarına kadar geniş bir yelpazede yayılır. 
banner179
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->