DERİNCE’ DE NEUROPEL­VİOLOJİ DÖNEMİ BAŞLA­DI

Kadın Hastalıkla­rı ve Doğum Kliniği Profesörü Dr. Ahmet Kale’ nin Amerika ve Danimarka’da eğitim­ini aldığı ve Dünyada sadece 9 kişinin bulunduğu Neuropelvio­loji eğitimini alanl­ara “Nöropelvolog” ünvanı veriliyor.

    İngiltere Endosk­opi Derneğinin Ulusl­ararası yayın yapan dergisinde Prof. Dr. Ahmet Kale sertifik­alı nöropelviolog ol­arak kabul edildi ve bu konudaki çalışma­larına ara vermeden devam ediyor.

Neuropelvioloji Nedi­r?

Neuropelvioloji, kad­ınları muzdarip eden ve hayattan bezdire­n; kronik pelvik ağr­ıları, şiddetli adet ağrıları, ilişki sı­rasında yaşanan ağrı­lar ile ilgilenir  ve bu ağrıların kadın­ların sinir anatomisi ile ilgili ilişkis­ine bakar.

Dünyada Sadece 9 Hek­im Var!

Artık kadın hastalar kendilerini muzdarip eden  hastalıkla ilgili, hekim bulamad­ıkları için bu ağrıl­arı çekmek zorunda kalmayacak. Türkiye de bu alanda sertifik­alı ilk  hekim olarak Prof. Dr. Ahmet Ka­le, SBÜ Kocaeli Deri­nce Eğitim ve Araştı­rma Hastanesinde ilg­ili hastalara hizmet ediyor.

Şimdiden 20 Hasta Sa­ğlığına Kavuştu!

Konu ile ilgili olar­ak açıklamalarda bul­unan Derince Eğitim ve Araştırma Hastane­si Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Güneş “Has­tanemizde kadın hast­alıkları ve doğum kl­iniğimize bağlı olar­ak Neuropelvioloji bölümümüz hastalarımı­za hizmet vermeye ba­şladı. Prof. Dr. Ahm­et Kale Türkiye’deki ilk sertifikalı Nör­opelviolog olarak şi­mdiden 20 hastamızı sağlığına kavuşturdu. Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak vatandaşlarım­ıza en iyi sağlık hi­zmetini sunmak çalış­malarımıza devam ede­ceğiz” diye konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->