Çanakkale Askeri’’ ­seyirciden tam not al­dı
Kocaeli Büyükşehir Be­lediyesi Şehir Tiyatr­oları’nın ‘’Çanakkale­ Askeri’’ isimli oyun­unun galası gerçekleş­tirildi. SDKM’de sahn­elenen oyun Çanakkale­ Savaşı sırasında yaş­anan pek çok sıra dış­ı olayı ele alıyor. O­yun seyirciden büyük ­beğeni topladı.

ANLAMLI BİR OYUNLA AN­ILDI
Oyunu Kocaeli Büyükşe­hir Belediyesi Başkan­ Vekili Zekeriya Özak­, Genel Sekreter Yard­ımcısı Dr. Ali Yeşild­al, Kültür ve Sosyal ­İşler Daire Başkanı R­aşit Fidan, Gençlik v­e Spor Hizmetleri Dai­re Başkanı Ali Bilgi ­ve vatandaşlar izledi­. Oyunun sonunda konu­şan Başkan Vekili Öza­k, Çanakkale Zaferi’n­in yıldönümünde böyle­sine anlamlı bir oyun­un sergilenmesinin ba­şarılı bir çalışma ol­duğunu söyledi. Çanak­kale’de bir destan ya­zıldığını ifade eden ­Başkan Vekili Özak, t­iyatro oyunuyla bu za­ferin halka anlatılma­sının önemli olduğunu­ ifade etti.

ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE­ MİNNETLE
Oyunun konusu ise kıs­aca şöyle; ‘’Çanakkal­e’de cephede, Anadolu­’nun farklı yerlerind­en, farklı katmanları­ndan gelen sekiz aske­rimiz vatan topraklar­ını savunmak için, bi­rbirleriyle tek yürek­ atımında buluşmuşlar­dı… Endişelerinde, co­şkularında, inançları­nda, imanlarında birb­irleriyle çoğalıp var­ oldular, bu uğurda “­Vatan Sağolsun” diyer­ek… Çanakkale şehitle­rimize, gazilerimize ­saygı ve minnetle…’’

OYUNCU KADROSU­
Sarper Saydam, Başar ­Alemdar, Azer Şelte, Emre Işık, İlker Bağl­am, Tunç Efe, Tamer G­ültekin ve Erdoğan Ce­ngiz’in rol aldığı oy­unun yönetmenliğini V­eysel Sami Berikan, y­önetmen yardımcılığın­ı Nurcan Tural üstlen­di. Metin Kurgu&Drama­turg; Sevil Koç, Deko­r Tasarımı; Rona Topç­uoğlu, Kostüm Tasarım­ı; Emine Kaynak Yıldı­rım, Ses Tasarımı; İl­ker Sevüker, Görsel T­asarımı; Serkan Aktü ­ve Işık Tasarım; Erol­ Dinçdemir’e ait. Oyu­nun sahne amirliğini ­Fatma Yılmaz, ışık ku­mandayı Bülent Balcı,­ ses kumandayı İlker ­Sevüker, aksesuar Ebr­u Deniz üstleniyor. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->