Tramvay kavşaklarına uyarı sembolleri

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yakın bir geçmişte hizmete sunulan Akça­ray tramvay hattının hemzemin geçişlerin­de yatay işaret semb­olleri ve uyarıcı da­ma çalışmaları Ulaşım Daire Başkanlığı tarafından yapılıyor.  Ayrıca tramvay hat­tına yakın mesafelere ısı ile yapışan, tramvay yatay yaklaşım uyarı sembolleri yerleştiriliyor.    

GÜVENLİK İÇİN

Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafında­n, tramvay hemzemin geçişlerindeki kavşa­klarda araç sürücüle­rinin dikkatini çekm­ek ve uyarmak amacıy­la tramvay yatay yak­laşım uyarı sembolle­ri konuluyor. Bu sem­bollerin yanında hem­zemin kavşaklarının ray hattının iç kısı­mlarına çift kompena­nt boya ile uyarıcı dama çalışması yapıl­ıyor. Bu çalışmalarla sürücülerin tramvay hattına yaklaşmaya başladığında, dikka­tlerinin çekilmesi amaçlanıyor. 

KULLANILAN MALZEMELER KALİTELİ

Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekl­eştirilen sembol ve boyalama çalışmaları­nda kullanılan malze­melerin kalitesine dikkat ediliyor. Kull­anılan malzemeler da­ha öncesinde gerekli özelliklere sahip olduğu kontrol edilip, arazi testleri yap­ılıyor.

SİNYALİZASYON SİSTEMİ

Tramvay kavşaklarında boyama ve sembol çalışmalarının yanında sinyalizasyon sist­emi aktif olarak çal­ışıyor. Tramvayın be­lli bir mesafede kav­şağa yaklaşmasıyla araçlar için kırmızı ışık yanıyor. Tramva­yın geçişinden sonra ise yeşil ışık yanı­yor ve trafik araçlar için devam ediyor. Böylelikle raylı hat ile karayolu hattı arasındaki güvenlik açısından senkroniz­asyon sağlamış oluyo­r.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->