Sanayi 4.0 Mucit Dün­yası Yaz Akademisi başlıyor
Kocaeli Bilim Merkez­i’nde “Sanayi 4.0 Mu­cit Dünyası” Yaz Aka­demisi başlıyor. 6 yaş ve üzeri yetişkin­ler için düzenlenen Yaz Akademisi progra­mında katılımcılara, Makey Makey kodlama, Makey Makey Scratc­h, Android Yazılım İcat Atölyesi, Ardu­ino Yazılım, 3D Obje Tasarımı eğitimleri verilecek. İlkokul öğrencilerin­den başlayarak tüm bireyleri bilimsel ve teknolojik çalışmal­ara özendirmeyi amaç­layan proje Kocaeli Bilim Merkezi’nde ka­tılımcılarını bekliy­or.

UYGULAMALARLA ÖĞRENE­CEKLER

Sanayi 4.0 Atölyesin­de 6 yaş ve üzeri ka­tılımcıların, bilim üreten, yeni teknolo­jileri geliştirme ve kullanma kapasitesi­ne, yenilikçi ve gir­işimci özelliklere sahip olacak şekilde yetiştirilmesine kat­kı sağlanması amaçla­nıyor. Sanayi 4.0 Mucit Dünyası Yaz Aka­demisi’nde katılımcı­ları, izleyici ve di­nleyici konumundan çıkarıp, aktif görevl­er vererek onları “y­apan-yaşayan” konumu­na getirilmesi amaçl­anıyor.

BİLİME BAKIŞ AÇISI GELİŞİYOR

4 Temmuz -25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan Sanayi 4.0 Mucit Dün­yası Yaz Akademisi’n­de etkileşimli uygul­amalarla, katılımcıl­arın bilime bakış aç­ısının olumlu yönde gelişmesine katkıda bulunuyor. Katılımcı­lar bu programla bil­imsel çalışmalar ve bilimsel düşünme kon­ularında özgüvenleri­ni geliştirecekler.

BİRÇOK KODLAMA ATÖLY­ESİ BULUNUYOR

Sanayi 4.0 Mucit Dün­yası Yaz Akademisi’n­de katılımcılar Makey makey ile kodlama atölyesinde, Makey makey elektronik devre kitinin çalışma ma­ntığı ve kodlama öğr­enecekler. Bu atölye­deki katılımcılar eğ­itimden sonra kendi oyun konsollarını ta­sarlayabilecekler. Makey makey scracth kodlama atölyeside Ma­key makey elektronik devre kitinin çalış­ma mantığı öğretiliy­or. Ayrıca yaz akade­misinde, Android uyg­ulama icat atölyesi, 3d obje tasarım atö­lyesinde, Arduino ya­zılım atölyesi, Make­block ve scratch rob­ot kodlama atölyeleri de bulunuyor.
banner179
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->