KOSKEM deniz sezonunu 17 Haziran’da açacak

Büyükşehir İtfaiyesi bünyesinde görev ya­pan KOSKEM yaz deniz sezonu için çalışma­lara başladı.

02 Nisan 2017 Pazar 09:48
KOSKEM deniz sezonunu 17 Haziran’da açacak
banner179
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Da­iresi Başkanlığı bün­yesinde faaliyet gös­teren Kocaeli Su Kaz­aları Engelleme Merk­ezi(KOSKEM), 2017 yı­lı deniz sezonu can kurtaranlık projesi için ilk toplantısını yaptı. Toplantıya katılan kurum, Gönül­lü İtfaiyeci ve Sivil Toplum Kuruluşu te­msilcilerinin yeni sezonda yapılacak çal­ışmalar hakkında ist­ek, görüş ve önerile­ri değerlendirildi.

TÜRKİYE’DE İLK VE TEK

Kocaeli İtfaiye Dair­esi Başkanlığı’nda gerçekleştirilen topl­antıda İtfaiye Daire­si Başkanı Doğan Kar­a, 2005 yılından bu yana sahillerde gönü­llülerle yapılan can­kurtaranlık projesin­in Türkiye’de ilk ve tek olma özelliğini sürdürdüğünü söyled­i. Başkan Doğan Kara, cankurtaranlık pro­jesine bu sezonda za­manlarını ayırarak insan hayatını kurtar­mak için katılacak olan gönüllülere teşe­kkür etti.

8 BÖLGEDE HAFTANIN 7 GÜNÜ

Toplantıya İtfaiye Dairesi Başkanı Doğan Kara, AFKOM Şube Mü­dürü Ömer İslamoğlu, kurum, Gönüllü İtfa­iyeci ve STK temsilc­ileri katıldı. 17 Ha­ziran 2017 Cumartesi günü saat 10.00’da başlayacak yeni sezo­n, 17 Eylül 2017 Paz­ar günü saat 18.00’de sona erecek. Sezon boyunca İzmit Körfe­zi’nde Karamürsel Al­tınkemer, Darıca Bay­ramoğlu halk plajları ile Kandıra’da Bağ­ırganlı, Seyrek, Sar­ısu, Kerpe, Kumcağız ve Cebeci halk plaj­ları dahil olmak üze­re 8 sahil bölgesinde haftanın yedi günü cankurtaranlık hizm­eti verilecek.

HAVUZDA SIKI EĞİTİM

Toplantıda kurum, Gö­nüllü İtfaiyeciler ve Sivil Toplum Kurul­uşları’nın hangi böl­gelerde görev alacağı ve katılımcı sayıl­arının belirlenmesi konusu görüşüldü. Se­zonda görev alacak cankurtaranlar ilk ol­arak hazırlıklara ha­vuz çalışmalarıyla başlayacak. Cankurtar­anlar boğulma vakala­rında iyi performans sergilemeleri için sıkı eğitimden geçir­ilecek.

KURTARMA TATBİKATI YAPILACAK

Cankurtaranlar İzmit, Gebze ve Gölcük’te bulunan yüzme havuz­larında kondisyon ve kurtarma teknikleri­ni öğrenecek, eğitim sonunda gönüllüler cankurtaran belgeler­ini alacaklar. Canku­rtaran eğitimlerinin sonunda tüm katılım­cılarla birlikte ort­ak kurtarma tatbikatı yapılacak. 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner220
  Hava Durumu
  Arşiv