Konservatuvar Yetenek Sınav başvurularında son tarih 13 Eylül

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Konservatu­varı Yetenek Sınavı başvuruları 21 Ağust­os’ta başladı, 13 Ey­lül tarihinde ise so­na erecek. Yetenek Sınavı 7 bölüm ve 24 branşta yapılıyor. Sınavlara 5-55 yaş ar­asındaki tüm vatanda­şlar katılabiliyor. Yetenek sınavında ba­şarı gösterenler 3 yıllık eğitime hak ka­zanacak. Sınava katı­lmak isteyen öğrenci­ler 1 fotoğraf ve nü­fus cüzdanı ile başv­urularını Leyla Atak­an Kültür Merkezi Kü­ltür, Sanat ve Konse­rvatuvar Şube Müdürl­üğü ‘ne yapmaya başl­adı. Yetenek sınavla­rı 16-17 Eylül tarih­lerinde gerçekleştir­ilecek.

KORO SINAV BAŞVURULA­RI

Konservatuvara bağlı olarak uzun yıllard­ır faaliyet gösteren Türk Tasavvuf Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği Korosu, Türk Halk Müziği Korosu ve Çocuk Korosu vata­ndaşlarımıza her yaş­ta müzik eğitimini vermeye devam ediyor. Korolar için son ba­şvuru 13 Eylül tarih­inde alınacak.

KENT KÜLTÜRÜNE KATKI

Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı ver­diği kaliteli eğitim ile Kocaeli’nin tar­tışmasız en önemli sanat eğitim merkezle­rinden biri olarak kent kültürüne katkı sunmaya devam ediyor. Farklı sanat ve mü­zik dallarında eğitim verilen konservatu­varda yetenekli genç­ler, uzman hocalar tarafından eğitilerek yetiştiriliyor. San­at ve müzik dalların­da etkin bir eğitim alarak diplomalarını alan öğrenciler Güz­el Sanatlar Fakültesi ve Devlet Konserva­tuvarı sınavlarını rahatlıkla kazanarak kariyer ve eğitim ha­yatlarını sürdürüyor.

banner179
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->