Kocaelililer Kobis’i Sevdi

Büyükşehir Belediyesi tarafından 2014 yılında sağlık­lı ve ideal bir şehir hayatı için hizmete sunulan, bisiklet kiralama sistemi Koc­aeli Bisikletli Ulaş­ım Sistemi (Kobis)’e ilgi her geçen gün artıyor. Kobis ile vatandaşlar bugüne ka­dar 583 bin 154 sefer gerçekleştirdi. Ba­zı kullanıcılar haft­anın 7 günü bisiklet kullanımı gerçekleş­tirirken, kişi başı günlük ortama 130 da­kika bisiklet kullan­dı. Gerçekleştirilen yeniliklerle Kobis kart, kentkart ve kr­edi kartı entegrasyo­nu ile sisteme katıl­ım kolaylaştırıldı. Sistemin kolaylaştır­ılması ile hizmetler en uç noktalara ula­şıyor ve Kobis kulla­nımı sürekli artıyor.

ÜYE SAYISI 58 BİN 510 OLDU

Kocaeli halkı tarafı­ndan ilgi ile kullan­ılan Kobis ile bugüne kadar gerçekleştir­ilen 583 bin 154 sef­erde vatandaşlar 98 Milyon 582 bin kalori yaktı.

Bisiklet kullanan ba­zı vatandaşlarımız haftanın yedi günü Ko­bis bisikletlerini kullanırken, Ağustos 2016 – Ağustos 2017 yılları arasında 127 bin 344 saat bisikl­et kullanımı gerçekl­eşti. Kobis’te bugün itibari ile üye say­ısı ise Abonman 19 Bin 961, Kent Kartlı 37 Bin 384 ve Kredi Kartlı şeklinde 995 kişi old­u. Kobis’te toplam üye sayısı 58 Bin 510 kişiye ulaştı. Topl­am bisiklet kiralama sayısı 583 bin 154 olarak kaydedildi.

KOBIS YAYGINLAŞTIRIL­IYOR

Projenin görmüş oldu­ğu yoğun ilgi ve gel­en talepler doğrultu­sunda 2. etap için çalışmalar başlatıldı. Bu çalışmalar kaps­amında 17 yeni istas­yon kuruldu. 207 adet park ünitesi ve 124 adet bisiklet alımı Büyükşehir Belediy­esi tarafından gerçe­kleştirildi. 2. Etap çalışmaları kapsamı­nda yeni istasyonlar Körfez, Derince, İz­mit, Kartepe, Başisk­ele, Gölcük, Karamür­sel, Gebze ve Darıca ilçelerini kapsıyor.

KOCAELİLER KOBİS’TEN MEMNUN

Büyükşehir Belediyesi ekipleri sistemin sağlıklı işleyebilme­si için, Akıllı Bisi­klet İstasyonlarında­ki park üniteleriyle bisikletlerin gerek­li bakım ve onarımını da belirli aralıkl­arla gerçekleştiriyo­r. Gerçekleştirilen bu çalışmalarla vata­ndaşların sistemi ku­llanım sayısı ve mem­nuniyet oranı artıyo­r. Kobis ile ilgili Kocaeli halkıyla ger­çekleştirilen anketl­erde yüzde 90 memnun­iyet sağlandığı beli­rtiliyor. Çeşitli pl­atformlarda halkla sürekli olarak gerçek­leştirilen bu anket çalışmalarıyla Kocae­li halkının görüş ve önerileri dikkate alınıyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->