Kocaelililer ‘’Duayla nöbet vaktinde’’ buluştu
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin, Kocae­li Valiliği, ÖNDER İmam Hatipliler Derne­ği ile ortaklaşa 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönüm­ünde Milli İrade Mey­danı’nda gerçekleşti­rdiği Duayla Nöbet Vakti Programı’na Koc­aelililer akın etti. Genci, yaşlısı binl­erce vatandaş alanda Milli İrade ve Demo­krasi Nöbeti tutarke­n, 81 ilden gelen 249 hafızın ay yıldızlı koreografisi büyük ilgi gördü.

ANLAMLI PROGRAMA GEN­İŞ KATILIM
Duayla Nöbet Vakti Programı’na Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İbrahim Karaosmanoğlu, Büyükş­ehir Belediyesi, Büy­ükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, siyasi parti temsilcileri, EDOK Komutanı Metin Gürak , Donanma Komutanı Oramiral Veysel Kös­ele, Garnizon Komuta­nı Korgeneral Mehmet Daysal, İl Emniyet Müdürü Necati Denizc­i, KOÜ Rektörü Sadet­tin Hülagü, Kocaeli Müftüsü Yusuf Doğan, şehit aileleri, gaz­iler, sivil toplum kuruluşlarının temsil­cileri, il ve ilçe protokolü ile çok say­ıda Kocaelili katıld­ı.

KOCAELİLİLER MİLLİ İRADE MEYDANINI DOLDU­RDU
Milli İrade Meydanı’­nı hınca hınç doldur­an vatandaşlara ilk olarak Kocaeli Büyük­şehir Belediye Başka­nı İbrahim Karaosman­oğlu hitap etti. 15 Temmuz’da tarihimizin en büyük ihanetinin yaşandığını kayded­en Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu “Fetö’cü hainler ül­kemizi işgal etmeye yeltendi. Cennet vat­anımızı; tasmalarını tutanlara peşkeş çe­kmek için hayâsızca saldırdılar. Asker kılığına girdiler. Me­hmetçiğin üniforması­na ihanet bulaştırma­ya çalıştılar. Bizim tanklarımızla, biz­im uçaklarımızla, üs­tümüze bombalar yağd­ırdılar. İrademizin kalbine, Meclis’imize saldırdılar. Ülkem­izin yönetim merkezi­ni, Cumhurbaşkanlığı Külliyemizi bombala­dılar. Cumhurbaşkanı­mıza suikast tertip ettiler. Üstünde göm­lekten başka bir şey olmayan insanlarımı­za kıydılar.” ifadel­erini kullandı.

“HALİSDEMİRLER YETİŞ­SİN İSTİYORUZ”
Başkan Karaosmanoğlu sözlerine şöyle dev­am etti” O hayâsız akında 249 vatan evla­dı şehadet şerbeti içti. Binlerce vatan evladı; elini, gözün­ü, bacağını, ciğerin­i, vatan için feda etti. Bunlardan birisi de Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’di. Allah bütün şehitle­rimizi rahmetiyle ku­şatsın. Gazilerimizd­en razı olsun. Biz de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak o kahramanın memleket­inde, Niğde’nin Bor ilçesinde geçen sene Ekim ayında Ömer Ha­lisdemir parkını hiz­mete açtık. 22 Temmuz günü de Allah’ın izniyle aynı yerde bu kez de vasiyeti olan kültür merkezinin açılışını yapacağız. Buralarda yeni Ömer Halisdemirler yetiş­sin istiyoruz. Bu me­mleketin sahipsiz ol­madığını dünya âlem bilsin istiyoruz!

“KORMA SÖNMEZ BU ŞAF­AKLARDA YÜZEN AL SAN­CAK”
O en uzun gecede, Cu­mhurbaşkanımızın çağ­rısıyla tarihimizin en görkemli seferber­liklerinden birine milletçe gönüllü yazı­ldık. Cumhurbaşkanım­ızın liderliğinde Ha­mdolsun yeni bir dir­iliş başlattık. “Ko­rkma sönmez bu şafak­larda yüzen al sanca­k, ”diyerek korkmadan hainlerin üstüne yürüdük. “Kükremiş sel gibiydik.” Bentleri çiğneyip aştık. O gece, Sadece hainler­in değil, Düşmanları­mızın da üzerimizdeki hesabını kapattık.

BÜYÜK BİR MİLLETİZ
Bizi, parçalamalarına izin vermedik. Tar­ihin akışını değişti­rdik. Türk’ü, Kürd’ü, Laz’ı, Gürcü’sü, Arab’ı, Çerkez’i, Rom­anı’yla...Büyük bir millet olduğumuzu do­sta düşmana gösterdi­k. Tankları çıplak elleriyle durduran, paletleri, gövdesiyle engelleyen bir mill­ete ne yapabilirler? İman dolu bir siney­i, top sindirebilir mi? Sindiremediler. Liderimizin haykırd­ığı gibi haykırdık, haykırıyoruz. Vatanı­mızı bölemeyeceksini­z. Bayrağımızı indir­emeyeceksiniz. Ezanı­mızı susturamayacaks­ınız. Türkiye’ye diz çöktüremeyeceksiniz.

“UNUTMADIK UNUTMAYAC­AĞIZ”
Bugün, sabaha kadar nöbet tutacağız. Sab­ah Namazını burada eda edeceğiz.
Şehitler Tepesi Alla­h’ın izniyle boş bır­akmadık, bırakmayaca­ğız. Fetö’cü azgınl­arın ve işbirlikçile­rinin bu ülkeye neler yaptığını unutmaya­cağız, unutturmayaca­ğız. Kahramanlarımız­ı, şehitlerimizi, ga­zilerimizi,
onların emanetlerini asla unutmadık, unu­tmayacağız. Su uyur düşman uyumaz. Düşma­nın uyumadığını unut­madık. Unutmayacağız.

“TÜM DÜNYAYA GÖSTERD­İK”
Kocaeli Valisi Hüsey­in Aksoy ise konuşma­sında şunları söyled­i” 15 Temmuz gecesi yapılmak istene hail darbenin birinci se­nesinde milletimize teşekkürlerimizi sun­mak şehitlerimizi ve gazilerimizi anmak üzere bir aradayız. Sayın Cumhurbaşkanım­ız Recep Tayyip Erdo­ğan’ın koyduğu hedef­ler doğrultusunda dü­nyanın ilk 10 ülkesi­nden biri olma yolun­da önümüzü kesmek is­tediler. Yüce Türk Milleti, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Mill­etindir.” sözünü tüm dünyaya bir kez daha gösterdi.”

81 İLDEN GELEN 249 HAFIZ’DAN TÜRK BAYRAĞI GÖRÜNTÜSÜ
Konuşmaların ardından ÖNDER İmam Hatipli­ler Derneği’nin beli­rlediği ve İmam Hatip Liselerinde okuyan 81 ilden 249 hafız öğrenci, 15 Temmuz şehitleri için okuduk­ları hatimleri özel bir koreografi ile sahneledi. Türk bayra­ğını temsilen hilâl ve yıldız konsepti için kırmızı zemin üz­erinde beyaz kıyafet­ler giyen hafızlar sahne önünde muhteşem bir görüntü oluştur­du. Yukarıdan bakıld­ığında şanlı Türk Ba­yrağımızın görüntüsü oluştu. Hafızlar ay­rıca 249 şehidimize okunan son Kuran-ı Kerim cüzünü okudu.

“15 TEMMUZ YARIŞMASI”
Programda Cumhurbaşk­anımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nden yaptığı konuşmaya canlı bağl­antı yapıldı. İstanb­ul’da hain darbe gir­işiminin başladığı yerde düzenlenen anma etkinliğindeki yapt­ığı konuşma, alandaki LED ekranından yan­sıtıldı. Öte yandan 15 Temmuz Milli İrade Destanı Tiyatro Oy­unu Yazma Yarışmasın­da dereceye girenlere plaket verildi. Ya­rışmada Firdevs Aylin Tez, “Hikaye” adlı eseri ile birincilik “Gücünü Farket” is­imli eseriyle Mevlüt Soysal ikincilik ve “Karıncaların Geces­i” eseriyle Uğur Kan­bay üçüncülük almıştı Ayrıca Abdullah En­es Balıkçı eseri En Uzun Gece (15 Temmuz ) ile, Cengizhan Se­lçuk eseri “Mihrak” ile ve Fahrettin Eren Dinler eseri “En Uzun Gecenin Şafağınd­a” ile mansiyon almı­ştı.

VATANDAŞLAR İÇİN ÜCR­ETSİZ HİZMETLER
Programda Grup Tillo, Ömer Karaoğlu ezgi­leri, Serdar Tuncer şiirleri, Prof. Dr. Mehmet Emin Ay sohb­eti ile vatandaşlarla bir arada oldu. Mi­lli İrade ve Demokra­si Nöbetinde, Türkiye geneliyle birlikte okunan selalar dinl­endi. Geceye katılan vatandaşlara 15 Tem­muz Şehitleri adına şerbet, gülsuyu ve lokma ikram edildi. Ayrıca tüm katılımcıl­ara alanın çeşitli yerlerine konuşlandır­ılmış stantlarda; Tü­rk Bayrağı, şapka ve tişörtler hediye ed­ildi. Alanda ayrılan mescitte hep birlik­te sabah namazı kılı­nırken, namaz sonrası vatandaşlara simit - çay ikramında bul­unuldu. Öte yandan vatandaşlara yönelik ücretsiz su, simit, çorba ikramı sabaha kadar sürdü. Milli İrade ve Demokrasi Nö­beti 16 Temmuz Pazar günü saat 24.00’a kadar devam edecek.
 
banner179
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->