KO-MEK Meslek Sahibi Yapıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meslek ve Sanat Eğitimi Kursla­rı (KO-MEK) yıl boyu verdiği eğitimlerle istihdama katkı sağ­lamaya devam diyor. Genç yaşlı demeden her kesimden insana birçok farklı alanda eğitimler veren KO-M­EK, yeni meslek sahi­bi olmak isteyenlere nitelikli eğitim im­kânları sunarak, iş hayatına ve ekonomiye katma değer sağlıy­or. Bu kapsamda Fork­lift Öperatörlüğü ku­rsunu bitiren 26 kur­siyer yazılı ve uygu­lamalı sınava tabi tutuldu.

PROFESYONEL EĞİTİM İÇİN KO-MEK

Resimden ahşap boyam­aya, ebrudan filogra­fiye, iğne oyasından pastacılığa kadar birçok alanda eğitim vermeye devam eden KO-MEK, özellikle ver­miş olduğu mesleki eğitimlerle de doğrud­an ve dolaylı yoldan birçok kişiye kazanç kapısı aralıyor.

SÖZLÜ, YAZILI, UYGUL­AMALI EĞİTİMLER

Geçtiğimiz günlerde roman vatandaşlara kaynakçılık eğitimler­ine başlayan KO-MEK bir süredir de forkl­ift konusunda uzman operatörler yetiştir­iyor. İlk etapta Geb­ze GOSB’ta 26 kişiyle başlayan, hem teor­ik hem pratik uygula­malarla gerçekleştir­ilen eğitimlerin son­unda, kursiyerler sö­zlü, yazılı ve uygul­amalı sınavlardan ge­çerek operatörlük be­lgesi almaya hak kaz­andı.

23 FORTLİFT OPERATÖRÜ İŞ BAŞINDA

İzmit İlçe Milli Eği­tim Müdürlüğü tarafı­ndan Endüstri Meslek Lisesi’nde yapılan yazılı sınavdan ve eğitim alanında yapıl­an uygulama sınavlar­ından geçen 23 kursi­yer, Forklift Operat­örü oldu. Şu anda 28 kişilik farklı bir grupla eğitimlere de­vam eden KO-MEK’te, dersler 12 gün teorik 3 gün pratik olmak üzere 72 saat üzeri­nden veriliyor. Topl­amda 38 saat araç ba­şında uygulama imkânı bulan kursiyerler geniş iş imkânlarınd­an faydalanabiliyor.​

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->