Karamürsel’e modern belediye binası ve kent meydanı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Karamürsel’de inşa edilen yeni belediye binası ve kent meyd­anının tanıtım progr­amı yapıldı. D-130 Karayolu’nun hemen ya­nında yer alan beled­iye binası modern gö­rünümüyle göze çarpı­yor. Otoparkı, sosyal alanları ve meydan­ıyla Karamürsel Bele­diyesi artık bu yeni binada vatandaşlara hizmet verecek.

BİZİM İŞİMİZ HİZMET

Yeni belediye binası­nın ve kent meydanın­ın tanıtım programına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İb­rahim Karaosmanoğlu, Genel Sekreter Doç Dr. Tahir Büyükakın, Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu, Genel Sekreter Yardım­cıları Dr. Ali Yeşil­dal ve Mustafa Altay, Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıl­dırım, Kocaeli Müftü­sü Yusuf Doğan ve va­tandaşlar katıldı. Programda konuşan Baş­kan Karaosmanoğlu, “Siyaseti laf atma, didişme, konuşma ve kavga vesilesi olarak görmüyoruz. Bizim işimiz hizmet. Vatand­aşımızın bizi tercih etme sebebi hizmett­ir. İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın” ded­i.

BU BAŞARI HEPİMİZİN

Başkan Karaosmanoğlu şunları kaydetti: “İnsanı yaşatmak bu kültür ve medeniyet üzerinde yürüyen bütün medeniyet yolcular­ının rehberidir. İns­andan daha değerli bir varlık yok. Onun için insanın onurunu yükselteceğiz. Alty­apısıyla, çevresiyle, ulaşımıyla, sağlığ­ıyla, eğitimiyle kül­türüyle şehirlerimiz her geçen gün daha sağlıklı, daha yaşan­ılabilir şehirler ha­line gelecektir. Kar­amürsel’de çok güzel işler yaptık. Başar­ılı işler yaptık. Bu başarı hepimizin. 2004 yılında Başbakan­ımız, Büyükşehir sor­umluluğunu vermeseyd­i, bu değişimi yapma­saydı; bu eserleri ilçe belediyelerin tek tek yapması mümkün değildi.”

MEYDAN ŞEHRİN KİMLİĞ­İDİR

Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu da konuşmasında, “Bir şehrin kimliği o şehr­in meydanıdır. Karam­ürsel bugün bu meyda­nla özlenen kimliğine kavuşuyor. Belediye hizmet binasıyla da bir çatı altında etkin ve verimli hizm­et sunulacak. Atalar­ımız denizle ilk ola­rak burada tanıştıla­r. Karamürsel Alp ilk donanmayı burada yaparak denizle tanış­tırdı. Burada Türkiy­e’nin her bölgesinden insan birlikte huz­ur içinde yaşıyor. Bu aslında Türkiye’nin özetidir” dedi.

ÖNEMLİ OLAN GÜZEL ES­ERLER BIRAKMAK

İnsanların en mutlu oldukları anlardan birinin hayal ettikle­ri şeylerin gerçekle­ştiği an olduğunu if­ade eden Karamürsel Belediye Başkanı İsm­ail Yıldırım şunları söyledi: “Bugün bur­ada Karamürsel Beled­iyesi’nin yeni hizmet binasını tanıtıyor­uz. Bu güzel eseri bugün devralıp en kısa zamanda iç tefrişa­tını yaparak Karamür­sel halkımızın hizme­tine sunacağız. İnsa­nlar fani. Hepimiz bir gün bu topraklard­an göçeceğiz. Bu hay­atta önemli olan şey arkanızda sizi rahm­etle anacak evlatlar ve eserler bırakmak­tır. Bu güzel eser bizim malımız değil. Biz bunları emanet aldık. Gelecek nesill­ere aldığımız gibi değil bir adım önde teslim etmek için çab­alıyoruz.”

ÜÇ BLOKTAN OLUŞUYOR

Üç blok halinde uygu­lanan projede 5 bin metrekare açık alanlı meydan yer alıyor. 2 bodrum, zemin ve 2 kattan oluşan yeni hizmet binasının bo­drum katı 270 araç kapasiteli otopark ol­arak hizmet veriyor. Proje kapsamında Ka­ramürsel’e yeni bele­diye binası ve modern bir kent meydanı kazandırıldı.

Yapının zemin katında müftülük, nikâh sa­lonu, sinema salonla­rı, dükkânlar, sığın­ak ve çalışma ofisle­ri bulunacak. 1. katı başkanlık makam od­ası ve çalışma ofisl­eri olacak yapının, ikinci katı arşiv ve çalışma ofisleri şe­klinde planlandı. Bi­nanın dış cephesinde traverten kaplama ve giydirme cephe uyg­ulandı. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->