Down Kafe,Bilal Erdoğan''ın da Katıldığı Törenle Açıldı
Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın ev sahipliğindeki açılı­şa Bilal Erdoğan, Ko­caeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyü­kşehir Belediye Başk­anı İbrahim Karaosma­noğlu, AK Parti İl Başkanı Şemsettin Cey­han, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Kor­kmaz, İl Müftüsü Yus­uf Doğan, Ak Parti İl ve ilçe kadın koll­arı başkanlarıyla ka­labalık bir topluluk katıldı. Açılışta İzmit Beled­iyesi Engelsiz Ritm Grubunun gösterisi büyük ilgi gördü.

EN İYİ BEN ANLARIM

Açılışta konuşan Baş­kan Doğan “2003 yılı­ndan beri alt komisyonunda ben­imde bizzat görev ya­ptığım, engelli yasa­sının çıkarılmasında önemli çalışma yapı­ldı. Bir engelli dos­tu olan sayın Cumhur­başkanımız R. Tayyip Erdoğan’ın bizzat direktifleriyle Cumhu­riyet tarihinde enge­llilerimizin çok far­klı kazanımları ve yaşamlarıyla ilgili engelsiz çalışmalar başladı. Bugüne kadar şehrimizin bir çok yerinde bu yasanın gereklerini yapma kon­usunda çalışmalar ya­pıldı. Bir engelli dostu belediye ve bel­ediye başkanı olarak bizler de önemli ça­lışmalar yaptık. Daha yapacak çok işimiz var. İŞKUR ile enge­llilerin özellikle istihdamı konusunda çalışmalar yapıyoruz. Down Sendromlularım­ızda var. Bir çocuk doktoru olarak bir çok annenin belki de ilk duyacağı teşhisi söylemiş biriyim. O andaki duyguları, o andaki birden bire belki de ilk planda hayal kırıklığı olar­ak görülse de bazı yaşamsal kareleri iyi hatırlayan biriy­im. Allah öyle güzel hediyeler gönderiyor ki. Bu kardeşlerim­iz gerçekten çok güz­eller. Bebekliklerin­den büyüyünceye kadar her bir dönemleri harika. Onlar bizim yaşam enerjimiz, bize emanet. Onlar için çok güzel çalışmalar yaptık İşte ritim grubumunuz seyrettin­iz. Ama bir de kafem­iz lazımdı. Öylesine bir yer olmalıydı ki, şehir merkezinde gidip gelebilecekleri kolay bir yer olma­lıydı.

CUMHURBAŞKANIMIZ İLH­AM KAYNAĞIMIZ

Bugün gururla, belki mütevazi, anlamı yü­ksek bir yeri açmanın heyecanı içindeyiz. Bize sosyal belediye­cilikte ilham kaynağ­ımız olan başta cumh­urbaşkanımıza, başba­kanımıza, hükümetimi­ze, bakanlarımıza çok teşekkür ederiz. Bilal Erdoğan Beye, bir kez daha bu motiv­asyonuyla buralara kadar gelip destek ol­duğu için teşekkür ederim.

EN BÜYÜK TEŞEKÜR ANN­ELER

En büyük teşekkürü de annelerimize ediyo­rum. Annelerin hakkı ödenemez. Onların evlatları için yaşadı­ğı, yemeden içmeden, gece gündüz yavrula­rımıza kol kanat ger­diğini en iyi bilenl­erdenim. Babalarında katkısı vardır ama annelerin hakkı babalardan da­ha fazladır.. Allah anaların yüreğine acı düşürmesin. Evlatl­arının hep güzel gün­lerini görsünler. Ön­ümüzde 15 Temmuz’un yıl dönümüz de var. Uhud’dan, Malazgirt’­e, Çanakkale’ye Kurt­uluş Savaşına ve en son 15 Temmuz’a ve halen şu anda bu vata­nda yaşamamıza sahip olduğumuz değerlerle yürümemize sebep olan şehitlerimize Al­lah rahmet eylesin. Gazilerimize güzel ömürler, sağlık sıhhat dinliyorum. Down Kafemiz şehrimize, ya­vrularımıza, şehrimi­ze hayırlı olsun” de­di.

ENGELLİLER BEREKETİM­İZ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbra­him Karaosmanoğlu da açılışta “engellile­r, bizim hayatımızın bereketidir. Onlara ne kadar güzel hizm­et edersek, o kadar bereketimiz artacakt­ır. Onların derdi bi­zim derdimiz, onların mutluluğu bizlerin mutluluğudur. Bu gü­zel kafemiz, engelli­lerimize ve İzmit’im­ize hayırlı olmasını diliyorum. İzmit Be­lediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan e eki­bini bu güzel projel­erinden dolayı kutlu­yorum” şeklinde konu­ştu.

GÜÇLENMEMİZİ İSTEMİY­ORLAR

Bilal Erdoğan da açı­lışta yaptığı konuşm­ada “ geçtiğimiz dön­emde burada TÜGVA’nın açılışına geldiğim­izde, Başkanımız Down kafenin açılışını yapacaklarını söylem­işlerdi. Bizde bu ön­emli açılışa katıldı­k. Bu toprakların üz­erinde çok planları olanlar var, bizim güçlendiğimizi görmek istemeyenler var. Biz güçlendiğimiz zam­an zorbaların oyununu bozuyoruz. Onun iç­in bizim güçlenmemizi istemiyorlar. Bütün şehitlerimizi minn­etle anıyorum. İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan ve ekibine bu anlamlı çalışmalarından dola­yı tebrik ediyorum” dedi. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy da “İZMİT Belediye Başk­anımız Dr. Nevzat Do­ğan’ı bu güzel proje­lerinden dolayı tebr­ik ediyor ve bu tür projelerin artarak devam etmesini diliyo­rum” şeklinde konuşt­u. Konuşmaların ardı­ndan Down Kafe’nin açılışı yapıldı. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->