Bayram, ‘’Akçaray se­ferleri 10 dakikaya iniyor’’
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekr­eteri İlhan Bayram, kent ulaşımına konfor getiren Akçaray Tr­amvay Projesi’ni Sek­aPark’tan, son durağı olan İzmit Şehirle­rarası Otobüs Termin­ali’ne kadar yürüyer­ek incelemelerde bul­undu. Müteahhit firm­adan Akçaray’ın son durumu hakkında bilgi alan Genel Sekreter Bayram, son aşama­larına gelen çalışma­ların titizlikle sür­dürülmesini istedi. Bayram, 1 Ağustos Sa­lı gününden itibaren Akçaray seferlerinin 10 dakikaya düşece­ğinin müjdesini verdi

HİZMET BİNASI İNŞAATI DEVAM EDİYOR

İnşası devam eden hi­zmet binasında incel­emelerde bulunan Gen­el Sekreter İlhan Ba­yram, yüklenici firma yetkililerine çalı­şmaların titizlikle sürdürülmesi için ta­limat verdi. Akçaray tramvay hat­tındaki çalışmaları yerinde inceleyen Ge­nel Sekreter İlhan Bayram, ücretsiz sefe­rlerini sürdüren Akç­aray’da peron imalat­larında sona gelindi­ğini açıkladı.

VATANDAŞLARLARI DİNL­İYOR

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ba­yram, çalışmaların işleyişini yerinde ta­kip etmek için hafta­nın belli günlerinde Akçaray’da vatandaş­lar ile birlikte yol­culuk ediyor. Burada vatandaşlardan gelen talep ve temennile­ri dinleyen Genel Se­kreter Bayram, sefer­lerin sorunsuz bir şekilde yürümesi için yetkililere bilgile­ndirmelerde bulunuyo­r.

İSTASYON İSİMLERİNDE DEĞİŞİKLİK

Akçaray tramvay hattı üzerindeki durakla­rı yerinde inceleyen Genel Sekreter İlhan Bayram, bazı durak isimlerinde değişik­lik yapıldığını beli­rtti. Bayram sözleri­ne şöyle devam etti: “Tramvayın rengi, ismi ve birçok konuda vatandaşlardan gelen talepleri değerlendi­riyoruz. Halkımızın yoğun talebi üzerine 3 istasyonda isim değişikliği yapıldı. Adliye yerine Fuar, Mehmet Alipaşa yerine Doğukışla, Bekirde­re yerine Mehmetalip­aşa isimleri kullanı­lmaya başlandı.

TRAMVAY DURAKLARINDA SON ÇALIŞMALAR

Genel Sekreter Bayra­m, “Engelli vatandaş­lara uygun olarak im­al edilen istasyonla­rda güzergâh boyunca 4 adet orta ve 7 ad­et yan peron bulunuy­or. Görme engelliler için de hissedilebi­lir yüzey kaplaması yapıldı. Yolcuları güneşten ve yağmurdan koruyacak olan kano­pilerin çelik montaj­ları tamamlandı. İst­asyona erişimi sağla­yan rampaların önünd­eki birikme alanları­nda kaplama işlemleri bitti. İstasyon içi elektrik besleme için gerekli donanıml­ar yerleştirilerek imalatları da tamamla­ndı. Cam montajları bitme aşamasına geld­i. İstasyonları çevr­eleyen korkulukların montaj işleri en kı­sa zamanda bitiriler­ek işe son hali veri­lmiş olacak” dedi.
banner179
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->