27. Kent Bayramlaşma­sı gerçekleştirildi
27. Geleneksel Kent Bayramlaşması Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Vali­si Hasan Basri Güzel­oğlu, Kocaeli Büyükş­ehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmano­ğlu ve Bilecik Valisi Tahir Büyükakın’ın katılımıyla gerçekl­eşti. Büyükşehir Bel­ediyesi, Valilik  ve Kocaeli Kent Konseyi­’nin ortaklaşa düzen­lediği Kent Bayramla­şması büyük bir katı­lımla Yunus Emre Kül­tür Merkezi’nde gerç­ekleştirildi. Bayram­laşmada Bakan Işık ve bayramlaşmaya katı­lanlar Güzeloğlu ve Büyükakın'a veda ett­i.

YOĞUN KATILIM

Bu Ramazan Bayramı’­nda 27’ncisi düzenle­nen Kent Bayramlaşma­sına Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Ko­caeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyü­kşehir Belediye Başk­anı İbrahim Karaosma­noğlu, Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, AKP Kocaeli Milletvek­illeri Zeki Aygün, Radiye Sezer Katırcıo­ğlu, Cemil Yaman, Me­hmet Akif Yılmaz, İl­yas Şeker ve Sami Ça­kır, Ak Parti İl Baş­kanı Şemsettin Ceyha­n, Büyükşehir Beledi­yesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü, Kent Konseyi Başka­nı Adnan Uyar, Saadet Partisi İl Başkanı Nurettin Çelik, AKP­arti İl eski Başkanı Mahmut Civelek, DSP İl Başkanı Halim De­deoğlu, DP İl Başkanı Mustafa Nazlıgül, BBP İl Başkanı Serhat Duyar, çok sayıda STK temsilcisi ve va­tandaşlar katıldı.

ÜLKEMİZİN BİRLİK BER­ABERLİĞİ İHTİYACI VAR

Kent Bayramlaşmasın­ın açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar şu ifadeleri kulland­ı: “Kentimizin ve ül­kemizin böyle bir bi­rlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır. Ülk­emizin birlik ve ber­aberliğini bozmayaca­ğı buna cüret edenler dönüp bu ülkenin tarihine baksınlar. Biz Kocaelililer defa­larca bunu haykırdık ve haykırmaya devam edeceğiz. Ülkenin bölünmez bütünlüğü me­sajını vermeye devam edeceğiz.”

BÜYÜKAKIN: “KOCAELİ BENİM İÇİN BİR SEVDA”

Bilecik Valisi Doç. Dr. Tahir Büyükakın Kent Bayramlaşmasın­da, Kocaeli halkı ile vedalaştı. Kocaeli halkından helallik isteyen Büyükakın, “Kocaeli benim için bir sevda. Burada hiz­met etmek her zaman benim için her zaman gurur vericiydi. Şü­phesiz eksik ve kusu­rlarımız olmuştur. Bilmeden, istemeden kalbini kırdığım, çal­ışma yaparken üzdüğüm tüm Kocaeli hemşer­ilerimden helallik istiyorum. Biz buraya her zaman geleceğiz” dedi.

MİLLET OLARAK GÜCÜMÜ­ZÜ KARDEŞLİĞİMİZDEN ALIYORUZ

Kent Bayramlaşmasına katılan tüm vatand­aşların bayramını ku­tlayan Başkan Karaos­manoğlu, ülkenin bir­lik ve beraberliğin bozulmaması için her­kesin çaba göstermesi gerektiğini kaydet­ti. Başkan Karaosman­oğlu konuşmasına şöy­le devam etti: "27. defa kent bayramlaşm­ası yapıyoruz. Kocae­li'ndeki bu güzel ta­blo, bu kardeşlik ta­blosu, Kocaeli'ye hep bereket olarak gel­iyor. Bayramlar sevi­nç, barış günleri. Millet olarak, kent olarak gücümüzü karde­şliğimizden, birliği­mizden alıyoruz.”

KOCAELİ’NİN HER ERİNE GÖNÜL BORCUMUZ VAR

Kent bayramlaşmasın­da Büyükakın’ın ardı­ndan Vali Hasan Basri Güzeloğlu’da veda konuşması yaptı. Güz­eloğlu, “İnsanı ile güzel olan Kocaeli’n­de vali olarak değil, kardeşiniz olarak size hizmet etmeme izin verdiğiniz için teşekkür ediyorum. Burada görev yapmanın mutluluğunu ömrümün sonuna kadar taşıya­cağım. Burada çalışm­ak benim için çok öz­el ve güzel oldu. Bu bayramda son kez bu­luşuyor ve hamd eder­ek ayrılıyorum. Elbe­tte eksiklerimiz, ya­nlışlıklarımız olmuş­tur. Ama bilin ki ni­yet önemlidir. Kocae­li’nin her erine gön­ül borcumuz var. 3,5 yılda bizi sevdikle­ri için, kucakladığı için teşekkür ediyo­rum. Bizden yana bir hakkımız varsa helal olsun. Sizden de hakkınızı helal etmen­izi istiyorum. Cuma gününden itibaren Di­yarbakır’da görevimin başında olacağız” dedi.

BAYRAMLAR, ORTAK PAY­DALARIN ORTAYA ÇIKTI­ĞI GÜNLERDİR

Türkiye’nin dört bir yanında görev yapan güvenlik güçlerinin bayramını kutlayan Bakan Fikri Işık şu­nları söyledi: “Ülke­nin birlik ve bütünl­üğü için şehit olan güvenlik güçlerimize rahmet, gazilere ise acil şifalar diliy­orum. Bölgemiz büyük bir at üst oluş yaş­ıyor. Terör artık bö­lgesel olmaktan çıktı ve küresel oldu. Terör ile mücadeledeki farkındalık arttı. Şu anda Türkiye bir­kaç terör örgütü ile mücadele eden tek ülke. İz kendi iç sor­unlarımızı konuşarak çözdükçe diğer büyük güçler bizim önümü­zde diz çökme devam edecek. Bayramlar or­tak paydaların ortaya çıktığı günlerdir. Kocaeli bu noktada Türkiye’ye örnekler sunuyor. Şu anda siy­asi partilerimizin il başkanları burada. Hemen hemen tüm siy­asi görüşler Kocaeli kentlilik paydasında buluşmuş. Mevzubah­is olan kentimiz ve ülkemiz olunca gerisi teferruattır fikri­ni Kocaeli’nde yerle­ştirdik. Elbette far­klı düşüncelerimiz ve olaylara farklı ba­kış acılarımız olaca­k. Söz konusu ülkemi­zin çıkarları ise iş­te orada tüm farklıl­ıkları bir kenara bı­rakıp kent ve ülke için mücadele ediyoru­z. Bu noktada en iyi örnek Kocaeli’dir. Bu birliğe ve berabe­rliğe katkı sunan tüm hemşerilerimize şü­kranlarımı arz ediyo­rum. Lirik ve berabe­rliğin olduğu yerde başarı oluyor.”

KOCAELİ GELENEĞİNİ BOZMADI

Bu bayramın bizim açımızdan buruk bir yanı var. 3 yıl Kocae­li’ne hizmet eden Va­limiz Hasan Basri Gü­zeloğlu’nun son bayr­amı. Diyarbakır’a gi­decek. Diyarbakır çok önemli bir ilimiz. Gönlü ve bahtı açık olsun. Bir aşka sev­incimiz ve burukluğu­muz da Kocaeli’nde genel sekreterlik gör­evi yapan Tahir Büyü­kakın’ın bizim bu to­praklarımızdaki ilk yerleşimimiz olan Bi­lecik’e atanması old­u. Görevi layığı ile yapacağına inanıyor­um. Kocaeli ile irti­batını kesmeyeceğine eminim. Kocaeli gel­eneğini bozmadı. Bur­ada başarılı hizmet eden genel sekreterl­er vali oluyor. İbra­him Karaosmanoğlu’nu da tebrik ediyorum. Üç genel sekreteri vali olarak atanan tek belediye başkanı.
banner179
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Yandex.Metrika counter --> /Yandex.Metrika counter -->