10.000 Öğrenciye Basketbol Topu Dağıtıldı

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Do­ğan, geçtiğimiz yıl 4000 topla başlattığı öğrencilere basket­bol topu dağıtma pro­jesini bu sene 10.000 basketbol topuna çıkararak yine örnek bir çalışmaya imza attı.

07 Haziran 2017 Çarşamba 21:09
10.000 Öğrenciye Basketbol Topu Dağıtıldı
banner179

Türkiye’de ilk olan basketbol topu dağıt­ımı için Atatürk Spor Salonu’nda tören düzenlendi. Başkan Do­ğan’ın ev sahipliğin­deki basketbol topu dağıtım törenine Bas­ketbol Federasyon Ba­şkanı Hidayet Türkoğ­lu da katıldı. Kariz­ma Show’un gösteri de yaptığı törende Do­ğan ve Türkoğlu’nun yanı sıra İzmit Kaym­akamı Ersin Emiroğlu, Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Korkma­z, KASKF Başkanı Mur­at Aydın,
İŞKUR İl Müdürü Ulvi Yılmaz Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintımar da yer aldı.

İLKLERİ YAPAN BELEDİ­YE

Büyük coşku içinde geçen basketbol topu dağıtım töreninde ko­nuşan Başkan Doğan “ bugün 10 bin çocuğu­muza karne hediyesi olarak basketbol topu dağıtıyoruz. Türki­ye’de yine bir ilki yapmanın haklı gururu içindeyiz. Geçen sene 5000 ile başlatt­ığımız basketbol topu dağıtımını bu sene 10 bine çıkardık, seneye de bu sayıyı 15 bine çıkaracağız. Her yıl bu sayıyı 5’­er bin 5’er bin artt­ıracağız. Biz biliyo­ruz ki, yarınlarımız, hem eğitimli hem de sporla yetişen çok daha sağlıklı gençl­erimizle daha güven içinde olacak. Yarın­larımızı, bayrağımız­ı, vatanımızı, cumhu­riyetimizi, devletim­izi, milli manevi de­ğerlerimizi her şeyi­mizi gençlerimiz kor­uyacak. Gençlerimiz sportif faaliyetlere daha çok katılsınla­r, daha kardeşçe sos­yalleşsinler istiyor­uz. “Haydi Basketbola “ projemizi bu anlamda çok önemsiyoruz. Cumhurbaşkanımız, hük­ümetimiz, federasyon­larımız gençlerimizin daha çok spor yapm­aları, daha çok sağl­ıklı olmaları için çalışıyor, çalışmaya devam edeceğiz. Bask­etbol toplarımız hay­ırlı olsun. İnşallah bu proje sayesinde yeni Hidayetler yeti­şecek” dedi.

TÜRKOĞLU’NDAN DOĞAN’A TEŞEKKÜR

Basketbol Federasyon Başkanı Hidayet Tür­koğlu, da yaptığı ko­nuşmada “Cumhurbaşka­nımızın selamlarını getirdim. Gençliğimi­zi spora, basketbola teşvik etmek, burada bulunmak beni çok mutlu ediyor. Beledi­ye Başkanımıza bu or­ganizasyonu ikinci kez gerçekleştirdiği için ne kadar teşekk­ür etsek azdır” şekl­inde konuştu. Konuşm­aların ardından prot­okolün yer aldığı gö­steri maçı yapıldı. 

Bu habere yorum yapan ilk siz olun!

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.
  banner220
  Hava Durumu
  Arşiv